Доступність посилання

ТОП новини

США готові до додаткових дій проти «Ісламської держави» – Білий дім


Чорний прапор джихадистів
Чорний прапор джихадистів

США готові розпочати додаткові дії проти бойовиків угруповання «Ісламська держава», які стратили американського журналіста Джеймса Фолі. Про це повідомив заступник радника з питань національної безпеки Білого дому Бен Родс.

За словами Родса, метою США є захист американських громадян. Він наголосив, що «Ісламська держава» наразі є небезпечнішою, ніж шість місяців тому.

Авіаудари США були спрямовані проти ісламістів в Іраку, але офіційні особи США дали зрозуміти, що вони розглядають можливість застосування сили і проти «Ісламської держави» у Сирії.

Цього тижня у США повідомили, що у них була невдала спроба врятувати американських громадян, захоплених ісламістами.

Бен Родес наголосив, що США роблять і робитимуть усе можливе, щоб врятувати своїх громадян, які перебувають у полоні «Ісламської держави».

19 серпня угруповання «Ісламська держава» опублікувало відео, де показується страта американського журналіста.

Джеймс Фолі був викрадений у Сирії у листопаді 2012 року невідомими озброєними людьми.

Дії «Ісламської держави» засудила низка лідерів світової спільности, зокрема США, Німеччини, Британії та Франції.

На початку літа ісламісти значно просунулися на півночі Іраку, що змусило США застосувати авіацію на підтримку іракських і курдських сил безпеки. Це вперше з моменту відведення військ США з Іраку у 2011 році.

«Ісламська держава» є войовничим угрупованням, яке підтримує жорстку лінію ісламського халіфату. Його бойовики захопили значні територію в Іраку і Сирії.

XS
SM
MD
LG