Доступність посилання

ТОП новини

У Ростові-на-Дону розігнали акцію на підтримку України


У російському Ростові-на-Дону у День Незалежності України близько десяти громадських активістів спробували провести на площі імені Леніна акцію на підтримку суверенітету України. Але, як передає кореспондент Радіо Свобода, зробити це завадили агресивно налаштовані прихильники так званої «Новоросії», їх було набагато більше.

До початку пікету до активістів підходили люди, які називали себе «патріотами», вступали в полеміку з питання «чи є Україна фашистською державою» і чи не є самі пікетувальники «націонал-зрадниками». Лунали і погрози на адресу активістів.

Поліцейські, які оточили площу Леніна по периметру, провели кількох учасників пікету до найближчої зупинки маршрутного таксі. Решта під охороною поліції пішла з площі пішки.

Один з учасників пікету громадський активіст Борис Батий сказав кореспонденту Радіо Свобода, що перешкодили пікетувальникам люди, які називають себе «патріотами». Батий вважає, що Росія і Україна не повинні бути ворогами, а мешканці двох сусідніх держав не повинні стріляти один в одного.

16 березня за військової і політичної підтримки Російської Федерації в Криму відбувся неконституційний і не визнаний світом референдум про самовизначення Криму. За даними самопроголошеної кримської влади, 96,77% тих, що взяли участь у голосуванні, висловилися за приєднання Криму до Росії.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці бойовиків на Донбасі. Москва свою причетність відкидає.

Після звільнення Слов’янська Донецької області, який був оплотом сепаратистів, бойовики масово перемістилися у Донецьк та Луганськ.

Антитерористична операція на Донбасі триває від квітня.

XS
SM
MD
LG