Доступність посилання

ТОП новини

Слабкість Обами поставила НАТО на межу? – «Волл-стріт Джорнал»


Найгіршим президентом США за весь час існування НАТО назвав Барака Обаму відомий оглядач Едвард Лукас у статті опублікованій виданням «Волл-стріт Джорнал». У результаті дій Барака Обами, на думку оглядача, відносини Європа-США переживають глибоку кризу, а довіра до НАТО перебуває на найнижчому рівні.

«Він розізлив європейців, які байдуже ставляться до питань безпеки та розчарував тих, яких безпека непокоїть. Його адміністрація ламає правила, ображає союзників та догоджає ворогам», – звинувачує Обаму Лукас.

США провалили перевірку, яку їм було влаштовано Росією в Україні – переконаний оглядач.

«Росія змогла порушити правила, які керували європейською безпекою з часу підписання Гельсінських угод та забороняли зміну кордонів у Європі силою. Росія порушила Паризьку хартію та Будапештський меморандум та безліч інших угод. І все це – безкарно».

Лукас переконаний, що без негайних зусиль спрямованих на подолання провалу Вашингтона в ході української кризи, НАТО загрожуватиме глибока криза. Він відзначає, що намагання адміністрації Обами перекласти відповідальність за подолання української кризи на Європу не витримує критики.

«Бездіяльність США не можна виправдати тим, що Європа розділена та слабка. Це не новина. Вашингтон міг використати свій вплив наддержави, щоб зупинити Москву серйозними санкціями, підтримати Київ зброєю та іншою допомогою, та посилити країни на кордонах НАТО – Польщу та країни Балтії – розмістивши там потужні підрозділи та техніку, за підтримки повномасштабного плану оборони. Нічого не було зроблено», – пише Лукас.

Він відзначає, що адміністрація Обами послідовно ігнорувала занепокоєння лідерів країн Східної Європи зростанням агресивності Росії, і вказує на реакцію США на відкритий лист про жалюгідний стан транс-атлантичного партнерства підписаний у 2009-му році Вацлавом Гавелом, Лехом Валенсою, Валдасом Адамкусом, Вайрою Віке-Фрайберг та Мартом Лааром. Тоді підписантів звинуватили у «русофобії», а адміністрація Обами повністю відкинула їх застереження.

«Для багатьох у колі наближених до Обами, справжнім злочином східноєвропейців була їх лояльність до республіканських попередників Обами», – пише автор.

Він вказує, що брак уваги США до Центральної та Східної Європи вже призвів до формування у регіоні потужного блоку країн, які виступають на підтримку Росії. До цих автор відносить Болгарію, Хорватію, Угорщину, Сербію, Словенію.

У регіоні вже не вірять, що інтерес Вашингтона до нього колись відновить – пише Лукас.

Лукас закликає США підтвердити свою готовність бути лідером на європейському континенті, продовжити реалізацію планів розміщення протиракетної оборони у Європі та наполягати на диверсифікації джерел енергоресурсів для ЄС.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG