Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 08:56

Гала-концерт для бійців АТО відбудеться у Києві


Під час концерту в зоні АТО, 22 серпня 2014 року

Київ – Упродовж 5 місяців українські музиканти, співаки й артисти їздять у військові частини і у зону АТО, щоб підняти бойовий дух українського війська. 27 серпня у Центральному будинку офіцерів у Києві відбудеться гала-концерт митців. Хто братиме участь у виступі і хто співатиме перед вояками – розповіла Радіо Свобода ініціатор концерту, співачка Руслана Лоцман.

У нашому концерті, який називається «Народна філармонія – Збройним силам України» беруть участь ті виконавці, хто з нами 5 місяців виступали перед нашими військовими, фактично – на фронті
Руслана Лоцман

– У нашому концерті, який називається «Народна філармонія – Збройним силам України» беруть участь ті виконавці, хто з нами 5 місяців виступали перед нашими військовими, фактично – на фронті. Але з мистецькою зброєю, я б сказала. Серед них – народні й заслужені артисти України, як і артисти з народу. Назву Раїсу Недашківську, Олександра Гурця, Лесю Горову, гурт «Горлиця» й ансамбль «Дніпро». Виступатимуть і народні митці й колективи з різних куточків України, наприклад, з Хмельницького, Луганська, тощо.

Концерт в зоні АТО, 22 серпня 2014 року
Концерт в зоні АТО, 22 серпня 2014 року

І повірте, що таку відстань, таку фізичну втому, вкладену у сотні кілометрів (в одну сторону і потім назад) – це виснажливі поїздки. Але митці їздять, бо ж ми розуміємо, наскільки це важливо – підтримати наших хлопців, які за Україну, за нас воюють!

Плануємо пускати під час концерту слайди. фотографії, відео-сюжети, щоб глядачі на концерті мали змогу відчути атмосферу, в якій ми виступаємо у зоні АТО і у військових частинах
Руслана Лоцман

Ми плануємо пускати під час концерту слайди, фотографії, відео-сюжети, щоб глядачі на концерті мали змогу відчути атмосферу, в якій ми виступаємо у зоні АТО і у військових частинах.

– Які враження від зустрічей у зоні АТО, що запам’яталось?

– За цей час багато що вразило, емоції просто в одне серце не вкладаються. Наші хлопці прекрасні, мене особисто вражають їхні очі, глибина їхнього патріотизму, яка закладена в їхніх очах. Одна з останніх поїздок, яку здійснила «Народна філармонія» 23 серпня у День українського прапора, була до наших героїв, у легендарну героїчну 72 бригаду. Ви знаєте, як нещадно під час АТО цю бригаду переполовинили, скільки там постраждало бійців.

Концерт в зоні АТО, 22 серпня 2014 року
Концерт в зоні АТО, 22 серпня 2014 року

Хлопці казали, що тривалий час чули лише постріли, вибухи, бачили кров і як гинуть їхні товариші, і ми, нашим концертом, для них принесли свято
Руслана Лоцман

І ці герої, хто повернувся, нам руки цілували після концерту, вони нас не відпускали і казали, що ніколи раніше такого концерту не бачили і не чули. Хлопці казали, що тривалий час чули лише постріли, вибухи, бачили кров і як гинуть їхні товариші, і ми, нашим концертом, для них принесли свято. А ми заради них їхали 800 кілометрів у бік Донецької області, туди, де вони базуються, але не будемо говорити, де саме.

Концерт в зоні АТО, 22 серпня 2014 року
Концерт в зоні АТО, 22 серпня 2014 року

А ще були у 30-тій бригаді, хлопці з цього військового угруповання два місяці назад, перебуваючи на підготовці у Запорізькій області, потрапили на наш концерт. Ми тоді з ними танцювали і бійці дарували нам польові квіти. Вони нам добрі слова і смайлики малювали. Тобто, все було від щирої душі! І коли знову, 23 серпня ми зустрілись, то перед нами стояли 19-20-річні юнаки. І дивлячись їм у вічі, я зрозуміла, що ці хлопці бачили пекло. Після нашого концерту вони поїхали у зону АТО.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

– Пані Лоцман, гасло «Народної філармонії» – «Переможемо з піснею!», але чи тільки з піснею?

Пісня нас завжди об’єднувала, тому що Гімн України співають незалежно від того, хто в якій області країни живе, хто якою мовою розмовляє
Руслана Лоцман

– Знаєте, і з піснею, і з добрим словом. Ми маємо перемогти – як сказано у Біблії, «нехай по вірі нашій буде нам». Чому з піснею? Тому що ми багато концертів проводили і для переселенців з Криму, і з зони АТО. Пісня нас завжди об’єднувала, тому що Гімн України співають незалежно від того, хто в якій області країни живе, хто якою мовою розмовляє.

Люди її наповнюють грошима. А ми потім закуповуємо необхідні для вояків речі і веземо у зону проведення АТО
Руслана Лоцман

А ще хотілось би звернутись до держави, до влади – закупіть сучасні бронежилети і каски, бо досі, уже п’ятий місяць, як ми їздимо, і волонтери разом з нами возять ті каски. Невже це має робити старенька бабуся, яка чи не останні 100 гривень з села на АТО передає, або хлопчина на бронежилет має віддавати частину своїх заощаджень, бо у нього в АТО товариш, він йому допомагає? А ми продовжимо і на сьогоднішньому концерті традицію – збирати кошти для наших бійців.

Нам у Чернівцях подарували військові стару, раритетну каску, яка вже нікого від сучасної зброї і не захистить. Ми її ставимо на сцену і люди її наповнюють грошима. А ми потім закуповуємо необхідні для вояків речі і веземо у зону проведення АТО. Разом з нашими піснями.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG