Доступність посилання

ТОП новини

Деза дня. Новоазовськ під контролем бойовиків «ДНР» чи військових Росії?


Новоазовськ після обстрілу, 27 серпня 2014 року
Новоазовськ після обстрілу, 27 серпня 2014 року

Російський телеканал Вести.RU повідомив з посиланням на Раду з безпеки і оборони України про те, що українські військові були змушені залишити місто Новоазовськ на півдні Донецької області, в результаті наступу, як висловилося російське телебачення, «переважаючих сил». Однак, посилаючись на Twitter-повідомлення РНБО, російське телебачення у своїй текстовій інформації, не дає гіперпосилання на українське джерело, в якому мовиться, що бій під Новоазовськом українські війська вели проти підрозділів збройних сил Російської Федерації, присутність яких на Донбасі Росія заперечує.

Нечасто російське телебачення посилається на таке пряме джерело новин з України, як сторінку Ради з безпеки і оборони України в мережі Twitter. Але в цьому Україна повідомляла про відступ – такої нагоди не траплялося протягом останніх кількох місяців. Щоправда від прямої цитати українських силовиків російське телебачення «вберегло» свою аудиторію. Крім факту відступу, вони могли дізнатися і про обставини – в Україну вдерлися танки Російської Федерації, і саме вони є тією «переважаючою силою», яка вибила українських військових.

«Триває контрнаступ підрозділів ЗС РФ та бандформувань у південно-східній частині Донецької обл.», «Задля збереження життя укр. військових, перегруп-ня командув-я АТО з Новоазовська виведено підрозділи об’єд.сил АТО, МВС і Держприкордслужби», «Бронетехніка росіян розміщена на околицях Новоазовська. Біля нп Холодне зафіксовано систему залпового вогню «Ураган» – ось такі повідомлення РНБО російське телебачення старанно приховує від своєї аудиторії.

А повідомляє про те, що Новоазовськ взяли танки «армії Новоросії». «Легендарна висота Савур-Могила. Це найвища точка Донбасу. Ополченці кажуть, якби карателі встановили тут свої артилерійські і ракетні установки, змогли б контролювати всі довколишні дороги. А зараз тут ополченці фотографуються на тлі помітного обеліска з сотнями імен бійців, загиблих в роки Великої Вітчизняної війни. На танках розмашисто фарбою пишуть «На Київ». Історія повторюється в якомусь шаленому, нереалістичному варіанті», – повідомляє російське телебачення.

Про російських військових, які, згідно з повідомленнями української сторони прийшли з боку Російської Федерації регулярними частинами, говорять тільки як про «добровольців».

«Прем’єр-міністр» угруповання «Донецька народна республіка», що визнане в Україні терористичним, Олександр Захарченко підтвердив, що на боці «ДНР» воюють військові з Росії, але, за його словами, це «колишні».

«Ми ніколи ні від кого не приховували, що серед нас є багато росіян, без допомоги яких на сьогоднішній день нам довелося б дуже важко. З добровольців Росії сюди приходить багато колишніх кадрових військових, вони б’ються разом з нами, розуміють, що це обов’язок», – цитує російське телебачення слова самопроголошеного лідера так званої «ДНР».

Появу важкої техніки і артилерії, яку російські регулярні війська використовують проти української армії, на російському телебаченні пояснюють тим, що їх захопили «ополченці».

XS
SM
MD
LG