Доступність посилання

ТОП новини

Національний художній музей збирає кошти для поранених військових


​Національний художній музей спільно з Українським центром розвитку музейної справи започаткував проект «Леви своїх не лишають», який передбачає проведення спеціальних заходів, всі кошти від яких спрямують на допомогу пораненим військовим, а також на потреби музеїв у зоні АТО.

«Переважна більшість тих, хто тим чи іншим чином долучився до проекту, допомагають на засадах благодійності: музиканти працюють без гонорарів, поліграфія безкоштовно надрукувала портрети для виставки», – розповіла Радіо Свобода спеціаліст відділу зв’язків із громадськістю музею Ольга Гончарук.

Відкрила проект фотовиставка «Війна. 11 портретів» українського фотографа Тараса Полатайка. Він зробив фотопортрети та записав історії чоловіків, які брали участь у військових діях у зоні АТО.

«Війна. 11 портретів» в НХМУ
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:08 0:00

У програмі проекту «Леви своїх не лишають» заплановано благодійний концерт за участі співачки Marija Cheba, гурту Ray Band та фрік-кабаре Dakh Daughters, кінопоказ від об’єднання Вавілон’13, а також творчі зустрічі, майстер-класи, концерти, кінопокази з обговореннями, книжковий обмін та інше. Також тут організовують збір листів і малюнків для воїнів.

Окрім того, українські художники надали музею свої роботи для розіграшу в лотереї. Її суть у тому, що кожен, хто придбав квиток вартістю 200 гривень, зможе виграти полотно, реальна вартість якого значно вища за цю суму. «Таким чином ми зможе подолати комплекс у пересічних відвідувачів, які соромляться, що не можуть дати на благодійність багато», – пояснила Ольга Гончарук.

Вона додала, що митці знають реальну вартість своїх робіт, але хочуть бути корисними у ситуації, що склалася у країні.

У Національному художньому музеї кажуть, що проект триватиме «до перемоги».

Це не перша благодійна ініціатива українських музейників. Раніше Музей українського живопису, створений у Дніпропетровську з приватної ініціативи, продав деякі свої полотна задля допомоги армії.

XS
SM
MD
LG