Доступність посилання

ТОП новини

Хто хоче «насолити» Коломойському? (Огляд преси)


До дострокових парламентський виборів разом з партіями готуються і олігархи. Тижневик «Кореспондент» цікавився їхніми планами, можливостями і тим, на кого вони ставлять. Видання пише, що значний вплив співвласників групи «Приват», і, зокрема, Ігоря Коломойського, непокоїть практично всіх впливових олігархів. Найбільше старається дошкулити керівнику Дніпропетровщини група Фірташа-Льовочкіна. В основі конфлікту – бізнес-інтереси, але загострення спровоковано прагненням кожного провести у Верховну Раду якомога більше своїх людей. Водночас, на думку журналістів, прізвище Коломойського навряд чи з’явиться у виборчих списках, найімовірніше він обмежиться спонсоруванням політичних сил і підтримкою мажоритарних кандидатів.

Події в Україні – Майдан, постреволюційна ситуація – це привід для Москви повернутися у велику гру. Позначити червону лінію, за яку Захід не повинен переступати, наголошує експерт тижневика «Країна». Він переконаний, що Путін хоче забрати в України індустріальний потенціал. Шахти потрібні йому менш за все. Він хотів Харків із військово-промисловим комплексом, Одесу з портами, Дніпропет­ровськ – із «Південмашем». Політолог наголошує, що Україні не треба оголошувати воєнний стан. Бо він означає владу військових. У політичній еліті зараз є дві партії. Перша – тривалої війни з Росією. Це Турчинов, Аваков, Яценюк, і окремо Коломойський, який хоче автономію Дніпропетровська. Друга – швидкої переможної операції. Це – Порошенко. Бо відповідальність за реформи і країну лежить не на уряді, не дивлячись на Конституцію, а на президентові. Україна – розбалансована, її треба перезібрати. Для цього потрібен мир, наголошує експерт.

Парламентська кампанія за старим виборчим законом у нинішніх умовах не здатна привести до кардинального оновлення депутатського корпусу, однак усе ж зробить його адекватнішим тим викликам, які постали перед країною, переконує «Український тиждень» у статті «Без ілюзій».

А в публікації під заголовком «Альянс ватників і фраків» «Український тиждень» пише, що на Донбасі десятиліттями створювалася специфічна електоральна система на основі адмінресурсу, потужної пропагандистської машини зомбування, формувалися механізми залякування і підкупу, тотальна корумпованість усіх структур, відсутність будь-якого незалежного контролю. Лише після зламу цієї системи, після радикальної десепаратизації можна буде проводити на Донбасі голосування, децентралізацію і ліквідацію державних адміністрацій.

Україна в небезпеці, попереджає тижневик «Новое время». І не лише через війну на Сході, а й тому, що після повалення Януковича в країні так і не розпочалися радикальні реформи. Після короткої паузи корумповані реакціонери підняли голови, і знову беруться за старе. Видання наголошує, що для збереження країни, у влади немає іншого вибору, як об’єднатися і провести радикальні реформи прямо зараз, ще до виборів. Бо після них вже буде пізно. З чого варто розпочати насамперед, йдеться у статті «Реформи прямо зараз».

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

Дивитись коментарі (4)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG