Доступність посилання

ТОП новини

Єврокомісія підготувала наступні обмеження і санкції щодо Росії – Баррозу


Жозе Мануель Баррозу
Жозе Мануель Баррозу

Відкриття нових фронтів та використання російських регулярних військ в Україні – неприйнятні й становлять собою важке порушення, заявив сьогодні після переговорів із лідером України голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

Голова виконавчої євроустанови зауважив, що у вчорашній розмові із президентом Росії Володимиром Путіним закликав його змінити хід дій.

«Ніхто не зацікавлений у новій війні на нашому континенті, – зауважив Баррозу у Брюсселі. – Відповідальна та гідна нація в 21-му столітті так поводитися не може».

Водночас, голова Єврокомісії зауважив, що «ніхто не недооцінює занепокоєнь Росії і ми готові їх вислухати. Але політичні розбіжності слід вирішувати політичними способами. Тому, Росії теж не варто недооцінювати рішучість та волю Європейського союзу відстоювати свої принцими та цінності».

Жозе Мануель Баррозу також висловив сподівання, що в контексті ескалації ситуації на Донбасі, лідери держав та урядів ЄС на сьогоднішньому саміті ухвалять відповідне рішення. Європейська комісія, пояснює він, вже підготувала наступні обмеження та санкції щодо Російської Федерації, тож рішення щодо їх впровадження наразі знаходиться у компетенції лідерів країн-членів ЄС.

Президент України Петро Порошенко сьогодні перебуває у Брюсселі з одноденним робочим візитом, мав зустріч із президентом Ради Європейського союзу Германом Ван Ромпеєм. Глава Української держави також бере участь у саміті Європейської народної партії, а також виступить перед главами 28 держав та урядів країн ЄС у рамках саміту Євросоюзу.

XS
SM
MD
LG