Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 05:14

Саміт ЄС обирає нових чільних посадовців: Дональд Туск, Федеріка Моґеріні


Перед будівлею Європейської ради у Брюсселі, фото 29 серпня

Європейська рада на своєму засіданні (саміті ЄС) у суботу остаточно схвалила майбутніх чільних посадовців Європейського союзу, повідомив у Брюсселі президент Європейської ради Герман Ван Ромпей. За його словами, його посаду обійме Дональд Туск, нині прем’єр-міністр Польщі.

А новим верховним представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки, керівником Європейської служби зовнішніх дій (дипломатичної структури Євросоюзу) стане Федеріка Моґеріні, нині міністр закордонних справ Італії. Наразі цю посаду обіймає Катрін Аштон.

57-річний Дональд Туск, який очолює уряд Польщі два терміни поспіль, є прихильником ліберальних економічних підходів і вільної торгівлі. Серед його слабких місць називають не досить добре володіння англійською мовою і незнання французької. Призначення Туска на посаду, на якій він головуватиме на головних політичних засіданнях лідерів Євросоюзу, називають перемогою 10 колишніх «соціалістичних» країн Середньої і Східної Європи, які вступили до ЄС за останнє десятиліття. У ставленні до української кризи Польща також домагається суворіших санкцій проти Росії.

41-річна Федеріка Моґеріні, яка очолює МЗС Італії від лютого, раніше була депутатом парламенту. Вона вільно говорить англійською, французькою і трохи іспанською. Її кандидатуру сподівалися затвердити ще в липні, але тоді різко проти виступили Польща й Литва, заявляючи, що цей лівоцентристський політик надто м’яко ставилася до Росії у зв’язку з українською кризою. Це питання ще загострилося по тому, як вона, коли Італія в липні перебрала піврічне головування в ЄС, із першим візитом вирушила саме до Москви на зустріч із президентом Володимиром Путіним, щоправда, в перебігу того візиту відвідавши перед тим і Київ.

Катрін Аштон передає посаду Федеріці Моґеріні наприкінці жовтня. Термін Германа Ван Ромпея на посаді, де його замінить Дональд Туск, збігає наприкінці цього року.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG