Доступність посилання

ТОП новини

НАТО поновить співпрацю з Росією, коли вона повернеться до принципів міжнародного права – Расмуссен


Андерс Фоґ Расмуссен, архівне фото
Андерс Фоґ Расмуссен, архівне фото

Генеральний секретар НАТО Андерc Фоґ Расмуссен заявив в оприлюдненому сьогодні інтерв’ю, що Північноатлантичний союз відновить співпрацю з Росією лише за умови виконання нею основних принципів угод про співпрацю та міжнародного права.

«Після безжальних, незаконних військових дій Росії, які продовжуються в Україні, ми не можемо продовжувати справи, як завжди. Ситуація залишиться такою, як вона є, поки Росія не буде відповідати основним принципам установчих документів співробітництва Росія – НАТО», – заявив генсекретар НАТО в письмовому інтерв’ю агентству УНІАН.

Він зауважив, що з кінця Холодної війни, впродовж більш як 20 років, було «витрачено багато часу, щоб розвинути конструктивне партнерство з Росією». «Але, як ми всі бачимо, Росія не вважає НАТО партнером. Навпаки, коли слухаєш політичних лідерів у Кремлі, розумієш, що вони вважають НАТО противником. Після того, як Росія почала свої неправомірні дії проти України, ми зупинили нашу практичну співпрацю з Росією. Це вплинуло на проекти практичного співробітництва, коли ми говоримо про Афганістан, боротьбу з тероризмом, боротьбу з наркотиками та піратством. Я дуже шкодую з цього приводу, тому що в нас є і буде спільна зацікавленість у вирішенні цих проблем безпеки», – зазначив Расмуссен.

На запитання, чи можна цей стан порівняти з новою Холодною війною, Расмуссен відповів: «Ми не говоримо про нову Холодну війну. Це не ідеологічна криза, і ми не стикаємося знову з поновленою конкуренцією Холодної війни по всьому світу. Але ми повинні бути готові до можливості того, що в осяжному майбутньому саме Росія може обрати конфронтацію замість співробітництва».

Генсекретар НАТО також закликав Росію «обрати справжній шлях до миру, зупинити свої агресивні дії всередині України і підтримку сепаратистів».

«Це означає вивести свої війська з України, від українського кордону та взяти участь у щирому діалозі для мирного вирішення. Це те, чого, як говорить Росія, вона хоче, і це те, над чим працює вся міжнародна спільнота», – заявив Расмуссен.

Крім того, додав він, Росія має «перестати озброювати, фінансувати і навчати сепаратистів на сході України, зупинити свою насильницьку дестабілізацію країни та свою незаконну і нелегітимну анексію Криму».

«Більше немає сумнівів, що російські війська проводять прямі воєнні операції всередині України», – також наголосив керівник НАТО.

Північноатлантичний союз на своєму саміті, що почнеться післязавтра, розгляне свою відповідь на нову загрозу, яку становить воєнна експансія Росії, і можливість якимсь чином допомогти Україні в її протистоянні російському воєнному вторгненню.

XS
SM
MD
LG