Доступність посилання

ТОП новини

Туреччина підтверджує підтримку Азербайджану в карабахському конфлікті


Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив сьогодні, що його країна далі підтримує Азербайджан у його зусиллях вирішити конфлікт із Вірменією навколо сепаратистського Нагірного Карабаху.

Як сказав він після переговорів із колегою з Азербайджану Ільгамом Алієвим у Баку, в пошуках виходу з конфлікту необхідно «взяти до уваги права Азербайджану».

Якщо цей конфлікт буде вирішений, це так само вирішить і проблеми у відносинах Туреччини й Вірменії, додав турецький керівник.

Обидва президенти також обговорили планований Трансанатолійський газогін, відомий як TANAP, яким газ із Азербайджану має йти до Європи через Туреччину в обхід Росії.

Нагірний Карабах, автономія у складі Азербайджану, одностороннім чином проголосив незалежність після війни 1988–1994 років, унаслідок якої Азербайджан втратив контроль над регіоном. У Баку вважають, що його окупувала Вірменія. Самопроголошеної «незалежності» Нагірного Карабаху формально не визнає жодна держава світу, серед того й Вірменія, хоча фактично Єреван надає цьому сепаратистському регіонові Азербайджану всіляку підтримку. Туреччина є в цьому конфлікті союзником Азербайджану як теж тюркська країна, яка має власні суперечності з Вірменією через масові вбивства вірмен в Оттоманській імперії наприкінці Першої світової війни.

XS
SM
MD
LG