Доступність посилання

ТОП новини

Українські добровольці використовують досвід Ізраїлю в побудові армії


Бійці батальйону «Київ-2» під час патрулювання Чорнухиного
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:16 0:00

Бійці батальйону «Київ-2» під час патрулювання Чорнухиного

Батальйон Міністерства внутрішніх справ України «Київ-2» до останнього часу дислокується в селищі Чорнухино поблизу міста Дебальцева – на межі Донецької та Луганської областей. Місто Дебальцеве – це Донецька область, селище Чернухине – вже Луганська. Основу підрозділу «Київ-2» становлять майданівці, серед них кілька колишніх військових із бойовим досвідом.

Під час формування батальйону його керівництво спиралось на досвід армії Ізраїлю, де важливу роль грають відносини між вояками у підрозділах та побудова армії «знизу». На тлі інших добровольчих батальйонів «Київ-2» має краще спорядження та вишкіл. Колишні менеджери й приватні підприємці спритно вправляються зі зброєю. Хоча батальйон підпорядкований МВС, на нього покладені функції армійського підрозділу. Фактично він повинен утримувати селище і контролювати його, проводити розвідку, функції спецназу та інші неприродні для міліцейського підрозділу дії. Для всього цього батальйону потрібне важке озброєння, якого в нього поки що немає.

У «Києві-2» бійці мають високий рівень довіри один до одного і до свого командира, який є кадровим військовим. На відміну від багатьох інших добровольчих підрозділів, бійці батальйону «Київ-2» багато уваги приділяють модернізації власної зброї. Бійці модернізують свої автомати і закуповують для них різноманітне обладнання, яке покращує їх експлуатацію. Все це робиться за власний рахунок та за рахунок волонтерів. Держава надала підрозділу лише посвідчення й автомати, тому цей підрозділ можна назвати «народним» – його постачання здійснюється за рахунок спонсорів, пожертв та за допомогою волонтерів.

«Армії у нас фактично немає. Ми зараз намагаємося її побудувати «з нуля». Дуже багато від теперішній влади, теперішнього президента залежить, якою буде ця армія та чи буде вона взагалі. Поки що я ніякого руху не бачу», – каже комбат «Києва-2» Богдан Войцеховський.

Бойові дії проти сепаратистів та підрозділів армії Росії показали, що українська армія потребує глибокого реформування для ефективної протидії агресору. Тут у пригоді може стати досвід батальйону «Київ-2».

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG