Доступність посилання

ТОП новини

Українська економіка стала більш конкурентоспроможною


Для конкурентоспроможності треба реформи - експерт
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:41 0:00

Україна посіла 76 місце у рейтингу конкурентоспроможності, що на 8 позицій вище, ніж минулого року. Найкращі показники держава має щодо освіченості населення. Втім рейтинг почали укладати ще до анексії Криму та конфлікту на Донбасі.

Експерти закріпили за Україною 76-ме із 144-ох місць у рейтингу, між Словаччиною та Хорватією. Цей індекс визначає Всесвітній економічний форум, аби виявити переваги національних економік і фактори, що стримують їхній розвиток.

Найнижчі показники Україна демонструє у застосуванні державних коштів, боротьбі з монополіями та стимулюванні чесної конкуренції. У звіті зазначають, що зміцнення фінансових ринків сприятиме подальшій стабілізації економіки.

Найкращі показники держава має щодо освіченості населення, якості залізничної інфраструктури, а також за обсягом ринку, про який експерти кажуть: «досить великий за європейськими мірками».

«Українська промисловість залишається на рівні середини ХХ сторіччя»

На думку президента Центру ринкових реформ Володимира Ланового, показники України значно підвищиться, коли вдасться модернізувати промисловість, яка «залишається такою, як в середині ХХ сторіччя». Лановий зазначає, що енергомісткість робить українське виробництво збитковим. Таким чином, висловив думку експерт, держава може впевнено конкурувати лише на індійському та африканському ринках.

«Капітал приходить туди, де є відповідна робоча сила. Якщо у нас є розвинута сфера авіації і є багато спеціалістів, то до нас прийдуть капітали, що розбудують саме цю галузь», – вважає Лановий.

Аби залучити капітал у перспективні галузі виробництва, слід спершу подбати про інвестиційний клімат, де наразі є багато проблем, заважує координатор програм Інституту економічних досліджень Олександра Бетлій. Аби зробити Україну привабливою зоною для іноземного бізнесу, переконана вона, варто реформувати країну комплексно. Адже, на її думку, одиничні реформі не здатні суттєво змінити бізнес-клімат.

Це стосується бюджетної сфери і податкової сфери, потрібно змінювати дозвільну систему. Останні ініціативи нашого уряду є доволі позитивними
Олександра Бетлій

«Це стосується бюджетної сфери і податкової сфери, потрібно змінювати дозвільну систему. Останні ініціативи нашого уряду є доволі позитивними у цьому напрямку. І якщо він зможе на тлі війни впроваджувати реформи – це буде дуже добре для конкурентоспроможності економіки», – додає вона.

Бетлій також зазначає: не зважаючи на гарні показники освіченості населення, в Україні можна констатувати дисбаланс навичок. Тому, пояснює вона, бізнес скаржиться на те, що випускники не мають потрібних знань для роботи на реальному ринку.

Чи вплинули анексія та неоголошена війна на результати?

Цьогорічний рейтинг формувався ще до окупації Кримського півострову та збройного конфлікту на Донбасі. Таким чином, були використані дані статистики за 2013 рік та опитування підприємців на початку 2014 року.

«На момент написання відновлення миру у східній Україні – безсумнівно, найвищий пріоритет країни. Проте, далекосяжні реформи необхідні для того, щоб перевести економічне зростання на стійку основу», – наголошують у звіті.

А подібні воєнні та геополітичні потрясіння суттєво впливають на економіку держави, переконаний директор Європейського економічного сенату Майкл Ягер.

Війна, безумовно, дуже погано впливає на вашу економіку. Все ж потрібно подбати про податкову систему, обсяги виробництва на експорт, вільний ринок
Майкл Ягер

«Війна, безумовно, дуже погано впливає на вашу економіку. Окрім того, що вона руйнує промисловість, вона знищує життя людей. Все ж потрібно подбати про податкову систему, обсяги виробництва на експорт, вільний ринок. Це створює базис для економіки», – зауважує Ягер.

Традиційно серед лідерів рейтингу конкурентоспроможності: Швейцарія, Сінгапур та США. Останні місця розділили Ємен, Чад і Гвінея.

Рейтинг складають щорічно з 1979 року на основі відкритої інформації, а також з урахуванням думок кількох тисяч експертів із більш як ста країн світу.

Наразі до рейтингу входять 144 країни.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG