Доступність посилання

ТОП новини

Штайнмаєр побоюється, що обстріли на Донбасі зведуть нанівець мінські домовленості


Франк-Вальтер Штайнмаєр

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр вважає, що інциденти на Донбасі після досягнення домовленості про припинення вогню демонструють їхню «крихкість». За його словами, інциденти поблизу Донецька, Маріуполя та в інших точках Донбасу доводять, що дипломатичні потуги «можуть бути швидко зведені нанівець». Про це інформує «Німецька хвиля» з посиланням на німецьке МЗС.

Франк-Вальтер Штайнмаєр також зазначив, що режим припинення вогню означає «початок важкого політичного процесу, який має торкатися всіх відкритих питань та конфлікту інтересів». Зокрема, на думку Штайнмаєра, перемир'я має підготувати підґрунтя для обміну полоненими, ефективного контролю за кордоном та діалогу щодо забезпечення участі мешканців сходу України в політичних процесах у Києві.

Глава німецького МЗС, окрім цього, наголосив на необхідності «зробити все можливе, щоб підтримати та підтвердити реалізацію мінських домовленостей». Це, за словами Штайнмаєра, може означати розширення спектру заходів ОБСЄ з контролю за виконанням режиму припинення вогню та нагляду за кордоном. «Ми готові брати участь у плануванні таких заходів», – додав німецький міністр.

Режим припинення вогню на Донбасі формально триває з 18:00 5 вересня. Водночас у РНБО вже повідомили про неодноразове порушення цього умовного перемирʼя з боку бойовиків.

Дивитись коментарі (6)

XS
SM
MD
LG