Доступність посилання

ТОП новини

В Україні з понеділка починаються спільні з НАТО військові навчання


Багатонаціональні військово-морські навчання Sea Breeze-2014 в Чорному морі пройдуть з 8 по 10 вересня. У них візьмуть участь кораблі Другої постійної військово-морської групи НАТО з п'яти країн Альянсу.

У навчаннях візьмуть участь близько 280 американських військових, а також загони з України, Туреччини, Грузії та Румунії. В Чорне Море для проведення навчань уже увійшов американський есмінець Росс.

«Значна частина вправ зосереджуватиметься на проведенні операцій перехоплення як основного методу підвищення безпеки на морі», –повідомляють в офісі комунікацій та взаємодії європейського командування США.

Після завершення військово-морських розпочнуться сухопутні навчання в Україні, що пройдуть з 15 по 26 вересня. У них візьмуть участь 200 американських та ще понад тисячу військовослужбовців з 15 країн світу.

Навчання, під назвою Rapid Trident («Швидкий тризуб»), проходитимуть на Яворівському навчальному полігоні. Миротворчі загони здебільшого відпрацьовуватимуть координацію між собою.

Проведення в Україні спільних з НАТО військових навчань не пов'язане з конфліктом на сході України, – заявила напередодні заступниця прес-секретаря Державного Депаратаменту США Марі Гарф.

«Це планові щорічні навчання», – зазначила вона, – які спрямовані, зокрема, на підвищення рівня регіональної стабільності. ... Проведення навчань дуже важливе для співпраці з багатьма країнами, включаючи Україну», – резюмувала Марі Гарф.

Заступниця прес-секретаря Держдепу також зазначила, що сили НАТО у відповідь на агресію Росії мусять підвищувати обороноздатність країн-союзників, і ці навчання є однією з форм посилення військової співпраці між союзниками.

НАТО розглядає ці навчання як свідчення підтримки України з боку альянсу без прямого військового втручання в конфлікт.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG