Доступність посилання

ТОП новини
18 Липень 2019, Київ 11:42

Чого хоче Україна від НАТО?


Київ – Саміт НАТО у Вельсі вирішив профінансувати реформу сектора безпеки і поглибити співпрацю з Україною, водночас визнавши Росію винною у роздмухуванні конфлікту на Донбасі. Але, підтримуючи територіальну цілісність і незалежність України, альянс не поспішає допомогти Києву зброєю, однак це дозволено робити окремим країнам-членам НАТО. У Києві ж партія «Батьківщина» ініціює проведення референдуму щодо вступу України до НАТО. Як надалі розвиватимуться відносини між Україною і НАТО? Про це 10 вересня у Києві аналізували учасники міжнародної конференції «День Євроатлантичного партнерства».

Наталія Немилівська
Наталія Немилівська

Хитке перемир’я, чи то припинення вогню, на сході України не ввело в оману ні Київ, ні країни НАТО. Адже на Донбасі продовжують гинути українські військові, місцеві мешканці, бойовики угруповань «ДНР», «ЛНР» і російські солдати. Покладаючи відповідальність за події на Росію та її ставлеників, члени НАТО вважають за потрібне підтримувати реформу українського війська і сектора безпеки у цілому. Про те, як це може виглядати в реальному житті, у своєму виступі на конференції розповіла директор Центру інформації і документації альянсу у Києві Наталія Немилівська.

«Члени Північноатлантичного альянсу започаткували нові програми, так звані трастові фонди, зосереджені на командуванні, управлінні, зв’язку, логістиці, стандартизації, кіберзахисті, військовій професіоналізації і стратегічних комунікаціях (Збройних сил України – ред.). НАТО також буде допомагати Україні лікувати поранених військовослужбовців», – наголосила Немилівська.

Раніше, виступаючи перед молоддю у літній школі з інформаційної безпеки, Немилівська зазначила, що події, які відбуваються на Сході Україні, стосуються не лише самої України, а є викликом для усіх країн-членів НАТО. «Це виклик, на який ми всі разом маємо шукати відповідь», – наголосила Немилівська.

Валерій Чалий
Валерій Чалий

За тих обставин, що склались, Україна готова поглибити співпрацю з НАТО як організацією і з країнами-членами альянсу, не вимагаючи при цьому зміни статусу. Про це заявив заступник голови адміністрації президента України Валерій Чалий.

Україні нині потрібно, можливо, не членство (в НАТО), а все, крім членства
Валерій Чалий

«Україні нині потрібно, можливо, не членство (в НАТО), а все, крім членства. Якщо неможливо з боку НАТО надати нам такі статуси, то надати можливості максимального поглиблення стосунків – це у наших взаємних інтересах. Нині пріоритет – посилення Збройних сил, відновлення спроможностей зруйнованої української армії, конкретні дії і конкретні досягнення, а не просто статус», – зазначив Чалий.

За його словами, наразі українська влада розробляє конкретні заходи для посилення обороноздатності і безпеки держави, при цьому покладаючись на досвід і підтримку НАТО. З іншого боку, за словами Чалого, сама Україна потребує оновлення підходів у розвитку партнерства з країнами-членами НАТО. Зокрема, нових підходів і максимально ефективної роботи потребує комісія з питань партнерства «Україна – НАТО», зазначив Чалий.

Експерти вітають євроінтеграцію

Незалежні експерти, громадські активісти, у свою чергу, зазначають, що для України, яка зазнала анексії своєї території (Криму) і військової агресії (на Донбасі) з боку Росії, була б конче потрібна насамперед допомога сучасною зброєю. Про це у своєму виступі говорив віце-президент Атлантичної ради Олег Кокошинський. За його словами, українці чекали від саміту НАТО більшого, ніж виділення коштів на реформу армії, яка вела тяжкі бої на Донбасі і там же і набуває нової структури і досвіду.

Альона Гетьманчук
Альона Гетьманчук

Директор Інституту світової політики, співорганізатор нинішньої конференції Альона Гетьманчук вважає, що влада України повинна якнайшвидше позбутись радянської системи управління сектором національної безпеки. Досвід країн-членів НАТО їй знадобиться, вважає експерт.

Ми бачимо зміну у ставленні українців до членства в НАТО, уперше кількість прихильників є більшою, ніж кількість опонентів вступу до альянсу
Альона Гетьманчук

«Ми бачимо зміну у ставленні українців до членства в НАТО, уперше кількість прихильників є більшою, ніж кількість опонентів вступу до альянсу. Ми бачимо ініціативу Кабінету міністрів щодо скасування позаблокового статусу України. Фактично на сьогоднішній день ми живемо в умовах позаблоковості з євроатлантичним акцентом», – додала Гетьманчук.

За її словами, і українська влада, і керівництво НАТО мають зробити все, щоб українці у черговий раз не розчарувались у євроатлантичній інтеграції і системі колективної безпеки.

Тим часом лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко запропонувала провести референдум щодо вступу України у НАТО. За її словами, «одноосібно жоден лідер не може дозволити собі такий важливий, доленосний крок, як вступ України до НАТО». За словами Тимошенко, більшість українців є прихильниками членства України в альянсі. Понад дві тисячі членів партії підтримали пропозицію свого лідера.

70% українців хочуть до НАТО – Тимошенко
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

За даними соціологів, наразі прихильників вступу до НАТО в Україні близько 40 відсотків – практично стільки ж, як і супротивників.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG