Доступність посилання

ТОП новини
21 Червень 2018, Київ 12:17

Російські засоби інформації і в час умовного перемир’я на лінії воєнного протистояння не припиняють власних «бойових дій», б’ючи по Україні своєю дезінформацією. Якщо вірити їм, то, наприклад, у переважно російськомовному Слов’янську, визволеному з-під окупації сепаратистів, дітей «позбавили можливості вивчати російську мову», а українські військові моряки ганьбляться на спільних із НАТО навчаннях. Правда ж цілком інша.

Російський державний «Перший канал» телебачення, який значну частину своїх випусків новин приділяє пропаганді на українську тематику, знову відзначився. Повідомляючи у середу про становище в місті Слов’янську – нагадаємо, переважно російськомовному, – канал стверджує: «Варто зазначити, що у школах Слов’янська зазнала змін і програма навчання: дітей позбавили можливості вивчати російську мову. Як розповідають самі школярі, тепер замість неї викладають німецьку. Мабуть, вона нинішній владі ідеологічно ближча. І це незважаючи на всі обіцянки Києва не придушувати права російськомовних громадян».

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

(Відео: TV - Новости)

Ця псевдоновина опублікована на сайті каналу принаймні двічі. У відеокадрі – школярі Слов’янська. Ніяких підтверджень словам диктора немає – представники каналу не зібралися поспілкуватися ні з самими школярами, ні з освітянами Слов’янська.

Тому поспілкувалося українське видання «Остров» – і почуло, що російські заяви, за його повідомленням, назвали нісенітницею у Слов’янському міському відділі освіти.

Як сказала заступник начальника відділу Лариса Жидкова, інформація про введення німецької мови замість російської, «м’яко кажучи, не відповідає дійсності».

«Усе залежить від рекомендацій Міністерства освіти і науки і від того, який навчальний клас. Зокрема, є випадки, коли у 5-му класі, навпаки, збільшили кількість годин на вивчення російської мови. А взагалі, якщо клас із українською мовою навчання, то немає нічого дивного, що у плані передбачено більше годин на вивчення державної мови, а якщо клас із російською мовою, то, відповідно, учням пропонується більша кількість годин на вивчення російської мови», – наводить видання слова освітянки зі Слов’янська.

А хто ж стріляв?

Інша неправда пролунала вчора ввечері з російського телевізійного «П’ятого каналу» – не плутати з однойменним українським, – а потім була повторена сьогодні військовим телеканалом «Звезда».

Отже, цитата з учорашнього сюжету російського «П’ятого»: «Спільні українсько-американські військові навчання в Чорному морі сьогодні перетворилися на повний провал. Конфуз стався під час планової стрільби. Ракета, запущена з борту українського корабля «Тернопіль», не пролетівши і ста метрів, упала у воду, а потім і взагалі зникла в невідомому напрямку. Власну ганьбу моряки зняли на відео і чомусь виклали в інтернет. Мабуть, на підтвердження того, що стан української армії далеко не такий, як слід».

Цей текст супроводжується показом відеозапису якогось невдалого пуску ракети з корабля з підписом, що відео взяли з сервісу YouTube.

От тільки є заковика: на ютюбі легко знайти цей ролик, із заголовком «Україна. Невдалий пуск ЗРК «Оса-М» із протичовнового корабля «Тернопіль» U-209», без підтверджень, що це дійсно той корабель, а головне, без ніякого натяку, коли це могло статися, і викладений він іще 3 вересня – тиждень тому і за п’ять днів до початку навчань. Цілком можливо, що й це не перша його публікація.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук


Помітило брехню й Міністерство оборони України. Воно, до всього, нагадало про головне: протичовновий корвет «Тернопіль» Росія після окупації Криму так і не повернула Україні, тож здійснювати з цього корабля вдалі чи невдалі стрільби могли останнім часом тільки самі російські військові моряки.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG