Доступність посилання

ТОП новини

У Криму тривають обшуки будинків кримських татар


У Криму тривають обшуки у будинках кримських татар. Як повідомляє Крим.Реалії, вранці 10 вересня у селищі Кам’янка, у будинках братів Аметових, Нарімана і Екрема, відбулися обшуки.

«Силовики прийшли з обшуком близько п’ятої ранку, вони не пред’явили посвідчень, показали припис, але не дали його сфотографувати. Поки йшов обшук, нам не давали можливості зателефонувати знайомим чи адвокату», – розповів батько Ахметових, Ідріс.

Під час обшуку силовики вилучили мобільний телефон, два ноутбуки, а також нібито заборонену літературу – книги «Фортеця мусульманина» і «Лікування за ісламом».

Молодих людей відвезли до Сімферополя на допит, де їх протримали до кінця робочого дня і відпустили, попередньо зажадавши розписку.

«Взяли розписку, що моральної і фізичного шкоди їм не заподіяли, вилучені ноутбуки так і не повернули, випустили їх близько 18 годин», – зазначає Ідріс Аметов.

Упродовж останніх кількох тижнів у Криму зросла кількість обшуків у будинках кримськотатарських родин, а також у навчальних та релігійних установах.

Влада анексованого Криму визнала, що проводити обшуки мусульман і медресе з грубим порушенням прав віруючих неприпустимо.

Напередодні відбулася зустріч кримської влади і силовиків з керівництвом Духовного управління мусульман Криму, на якому Муфтіят заявив про неприпустимість грубого порушення прав віруючих.

16 березня за військової і політичної підтримки Російської Федерації в Криму відбувся неконституційний і не визнаний світом референдум про самовизначення Криму. За даними самопроголошеної кримської влади, 96,77% тих, що взяли участь у голосуванні, висловилися за приєднання Криму до Росії.

21 березня президент Росії Володимир Путін підписав закон про приєднання Криму і Севастополя до Росії на правах суб’єктів федерації.

XS
SM
MD
LG