Доступність посилання

ТОП новини

«Міжнародна амністія»: обидві сторони здійснювали воєнні злочини в Україні


Саліл Шетті, генеральний секретар «Міжнародної амністії»
Саліл Шетті, генеральний секретар «Міжнародної амністії»

У «Міжнародній амністії» задокументували свідчення про воєнні злочини, вчинені обома сторонами війни у Східній Україні.

Генеральний секретар правозахисної організації «Міжнародна амністія» (Amnesty International) Саліл Шетті сказав на прес-конференції в Москві, що деякі сепаратисти, яких підтримують російські війська, та український батальйон «Айдар» порушували права людини під час війни, що триває вже п’ять місяців.

Посилаючись на супутникові знімки та свідчення очевидців, Шетті сказав, що взявши участь у бойових діях у Східній Україні, Росія стала стороною конфлікту та може понести відповідальність у разі доведення воєнних злочинів.

«Ми не раз порушували питання про воєнні злочини, і у своїх найновіших звітах задокументували свідчення про воєнні злочини з обох сторін», – сказав Шетті, повторивши звинувачення у столиці Росії, чия влада заперечує свою участь у війні.

Шетті сказав, що організація зверталася з проханням про зустріч до президента Володимира Путіна та міністра закордонних справ Сергія Лаврова, але жоден з них не погодився і не відповів на звинувачення.
Шетті сказав, що порушення прав людини, зокрема побиття та викрадення, здійснювали сепаратисти, «яких, як нам тепер відомо, підтримують російські сили», і український батальйон «Айдар», що є добровольчим територіальним збройним формуванням.

Він також закликав розслідувати звинувачення з обох сторін у невибірковому мінометному обстрілі, внаслідок якого, за його словами, загинули більш як 1 000 мирних мешканців.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG