Доступність посилання

ТОП новини

Україна має розширити представництво жінок у політичному процесі – ОБСЄ


Україна має розширити представництво жінок у політичному процесі та мирному врегулюванні у країні. Про це заявила головний радник ОБСЄ з гендерних питань Мирослава Бехам після п’ятиденного візиту до Києва.

Бехам зустрічалася із представниками уряду, громадянського суспільства і міжнародних організацій для обговорення вимог ОБСЄ щодо гендерної рівності і розширення співпраці у цій галузі. Багато співрозмовників Бехам скаржилися на низьке представництво жінок у Верховній Раді, порівняно із парламентами інших країн ОБСЄ.

«Мале представництво жінок у парламенті не поєднується із тим фактом, що більше половини населення України – жінки. Жінки – це необхідний компонент для зміцнення реформ, які наразі відбуваються у країні. Якщо Україна не використовуватиме жіночого потенціалу для будівництва стабільного майбутнього, це буде для неї втратою. Надання жінкам рівних можливостей і включення їх до виборчих списків – це відповідальність політичних партій і їхніх лідерів», – зазначила Мирослава Бехам.

Згідно з даними Держстату України, станом на вересень 2013 року в Україні налічується 24,4 мільйона жінок та 20,9 мільйонів чоловіків. При цьому у складі нинішньої Верховної Ради лише 9,4% жінок-депутатів.

XS
SM
MD
LG