Доступність посилання

ТОП новини

Деза дня: Росія оголосила «Мустанга» в «міжнародний розшук»


«Mustang Wanted» на розфарбованій зірці висотки в Москві, фото з його фейсбуку

«Участь в інформаційній війні не передбачає брехні з нашого боку, а передбачає роз’яснення реальності. Ми говоримо правду», – заявив у п’ятницю головний штатний пропагандист Росії, керівник агентства «Росія сьогодні» й відомий своїми твердженнями телеведучий Дмитро Кисельов, виступаючи в окупованому Криму. Яку саме «правду» і як російські ЗМІ «роз’яснюють», а точніше, спотворюють реальність, видно щодня.

Один із невеличких прикладів додався недавно: російський телеканал LifeNews повідомив у четвер увечері, ніби українця, який минулого місяця підняв над однією зі сталінських висоток у Москві український прапор і перетворив зірку на її шпилі на синьо-жовту, Росія оголосила в міжнародний розшук.

«Український «руфер», який розфарбував зірку на московській висотці, оголошений у міжнародний розшук. Звинувачення у вандалізмі й хуліганстві Павлові Ушевцю, більше відомому як «Гриша-Мустанг», винесли заочно», – заявив диктор телеканалу.

Таку ж версію навели й інші російські засоби інформації.

Але виявилося не так. Розшук, який оголосили в Росії щодо українця, зовсім не «міжнародний» у звичному розумінні цього слова – який стосувався б усього світу, запевнив радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко. Адже йдеться тільки про розшук у межах країн-учасниць СНД.

Путін боїться, що наступного разу «Мустанг» розфарбує в жовто-блакитний колір уже кремлівські зірки чи його лисину
Антон Геращенко

Кепкуючи з президента Росії Володимира Путіна, радник написав у фейсбуці: «Зрозуміло, що Путін боїться, що наступного разу «Мустанг» розфарбує в жовто-блакитний колір уже кремлівські зірки чи його лисину, от і нервує».

Геращенко також запевнив, що Україна не видасть Росії хлопця, якого він назвав «Героєм України», як і будь-якого іншого українського громадянина, бо це прямо забороняє Конституція України.

Фейк мимоволі

Але при цьому радник міністра сам став на деякий час майже автором фейку.

Геращенко проілюстрував свій запис відомим знімком, де людина стоїть на пофарбованій зірці на шпилі будівлі і, простягнувши руку, фотографує себе на тлі українського прапора. І в первісній версії свого запису у фейсбуці він написав, ніби «Мустанг» зробив фото самого себе на висоті 180 метрів за допомогою безпілотного вертольота з фотокамерою. І додав, що то, мовляв, сам Павло Ушевець тримає у простягненій руці пульт керування вертольотом.

Протягом години Антон Геращенко відредагував запис у фейсбуці, видаливши цю його частину.

Відомо, що на тому доволі поширеному фото, зробленому вже вдень, видно працівника, якого послали зняти прапор і зафарбувати жовтим частину зірки, що стала синьою. Саме цей верхолаз і фотографувався там. «Мустанг» же фарбував зірку ще поночі, про що свідчить його відоме власноручне фото з фейсбуку.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG