Доступність посилання

ТОП новини

Домовленості щодо Угоди про асоціацію знімають занепокоєння Росії – МЗС України


Відкладення тимчасового застосування частини про зону вільної торгівлі Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, яке б стосувалося обох сторін, знімає гіпотетичні занепокоєння Росії. Про це йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ України за підсумками зустрічі єврокомісара з торгівлі Карела Де Гюхта, міністра закордонних справ України Павла Клімкіна та міністра економічного розвитку Росії Олексія Улюкаєва, які відбулася у п’ятницю у Брюсселі.

«Європейський Союз погодився продовжити дію режиму автономних торговельних преференцій для українських експортерів до кінця 2015 року. Цей крок сторони ЄС є безпрецедентним жестом підтримки та солідарності з Україною. Це дасть можливість Україні повною мірою скористатися перевагами зони вільної торгівлі у рамках Угоди про асоціацію. Наші товаровиробники зможуть скористатися перевагами односторонніх преференцій ЄС та отримають додатковий час для пристосування до умов посиленої конкуренції в рамках ЗВТ Україна-ЄС», – мовиться у повідомленні.

При цьому, зазначають у МЗС, Україна зможе зберегти режим вільної торгівлі з Росією.

«Україні вдасться зберегти баланс між реалізацією положень ЗВТ з ЄС і продовженням дії режиму вільної торгівлі з Росією в рамках Угоди про вільну торгівлю СНД. Домовленості знімають навіть гіпотетичні занепокоєння російської сторони, пов’язані з імплементацією Угоди. Україна та ЄС погодилися також продовжити консультації з Російською Федерацією з питань торгівлі», – зазначають в українському зовнішньополітичному відомстві.

В МЗС наголошують, що «як і планувалося, Україна та ЄС синхронно ратифікують Угоду про асоціацію 16 вересня. Текст Угоди про асоціацію не зазнає жодних змін».

У п’ятницю сторони домовилися до кінця 2015 року відкласти тимчасове застосування частини про зону вільної торгівлі Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, яке б стосувалося обох сторін. (Політичної частини Угоду про асоціацію це рішення не стосується). Натомість ЄС вирішив продовжити термін дії односторонніх торговельних преференцій для України до кінця 2015 року.

Ці домовленості також передбачають, що Україна і Росія продовжать режим преференцій у рамках Зони вільної торгівлі СНД.

Раніше Москва заявляла, що у разі двостороннього запровадження угоди про зону вільної торгівлі між Україною і ЄС, європейські товари зможуть потрапляти на російський ринок і погрожувала запровадити тарифи на імпорт українських товарів.

12 вересня президент України Петро Порошенко заявив, що одночасна з ЄС ратифікація цієї угоди буде «історичним моментом», який визначатиме майбутнє його країни.

XS
SM
MD
LG