Доступність посилання

ТОП новини

ФСБ Росії: Україна сама відмовилася від спільного контролю за другою «гуманітарною допомогою»


Українським прикордонникам і митникам пропонували спільно здійснити контроль другого конвою з гуманітарною допомогою, але вони відмовилися, заявив офіційний представник прикордонного управління ФСБ Росії по Ростовській області Микола Синіцин.

«Українським прикордонникам і митникам неодноразово пропонувалося взяти участь в огляді гуманітарної колони, що проходила прикордонно-митний контроль в пункті пропуску «Донецьк», на що українська сторона відповіла відмовою», – сказав Синіцин.

При цьому він зазначив, що українські митники і прикордонники стояли поруч і спостерігали, як російська сторона проводить контроль.

«Варто зазначити, що роботі української сторони ніхто не перешкоджав. Також у пункті пропуску працювали представники ОБСЄ», – додав Синіцин.

Натомість Держприкордонслужба України заявила, що «гуманітарний вантаж» з Росії потрапив до України незаконно.

«Протягом ночі з 12 на 13 вересня в порушення встановленого порядку прикордонно-митного оформлення без присутності представників МКЧХ російською стороною здійснено незаконне переміщення так званого гуманітарного вантажу через пункт пропуску «Донецьк (РФ) – Ізванине (Укр)». Українські прикордонники та митники не були допущені до перевірки та оформлення вантажу і транспортних засобів», – йдеться в повідомленні на сайті Держприкордонслужба України.

РНБО України заявила у суботу, що українські митники і прикордонники до оформлення другої партії гуманітарного вантажу не були допущені.

Раніше, у серпні, першу колону у складі понад 200 вантажівок із «гуманітарною допомогою» Донбасу російська влада направила в односторонньому порядку. 22 серпня російські «КАМАЗи» прорвалися через український пункт пропуску «Ізварине», який контролюється бойовиками.

У Червоному Хресті повідомили, що їхні представники не супроводжували вантажівки Росії в Україну, як було обумовлено раніше.

24 серпня у Міністерстві оборони України заявили, що вантажівками російського «гуманітарного конвою» було вивезено обладнання українських стратегічних підприємств.

XS
SM
MD
LG