Доступність посилання

ТОП новини

Українські дні на Вашингтонщині


Під Вашингтоном триває 12-й Український Фестиваль, що є значною подією для вихідців з України. Цього року, навіть дощ не завадив громаді зібратися разом. За словами організаторів, через негоду, яка тривала всього кілька годин, природа висловила свій жаль через події в Україні.

«Сьогодні природа плаче разом з нами. Але сьогодні у дощу, у цих сльозах природа і ми разом», – сказав під час урочистої промови отець-настоятель Української православної церкви Святого Андрія отець Володимир.

Гостей фестивалю частували варениками, голубцями, борщем та іншими традиційними стравами української кухні.

«Ми маємо вареники з картоплею і з цибулькою зверху. Дуже смачно», – відзначила волонтер, яка допомагала на фестивалі.

Отець-настоятель вважає, що подібні фестивалі вкрай важливі.

«Ми хочемо, щоб цього року американці бачили українця не лише як чудову музику, не тільки бачили красиві вишиті сорочки, бачили їжу, але бачили душу. Душу українця, який хоче миру, який любить, який шанує, який допомагає – це є українець», – сказав отець Володимир.

Цей український козак є членом клубу історичної реконструкції «Банер Ясна Гора». Він приїхав сюди зі своїми друзями – поляками, литовцями та американцями – щоб нагадати відвідувачам фестивалю славетні сторінки української історії – існування однієї з найбільших держав континенту раннього нового часу. Його колега – Мєжко Панковскі вважає, що нащадки Речі Посполитої мають об’єднатися для боротьби зі спільними ворогом.

«Ми один народ і ми брати слов’яни. Нам треба об’єднатися і битися разом, аніж окремо. Я думаю, що Росія не напала б так швидко якби проти неї було 4 країни, а не одна. Вони б подумали двічі», – сказав Мєжко Панковскі.

Серед гостей фестивалю було чимало людей, які не мають українського походження та політики.

«Дощ чи сонце – просто чудово бути тут серед людей на українському фестивалі. Я був тут раніше і хочу прийти наступного року. Це об’єднує нашу україно-американську спільноту та надає змогу більше цінувати наш культурний здобуток», – заявив когресмен Кріс Ван Голлен.

«Цю сорочку нам із сином привезла моя дружина – українка – із Майдану. Я палко підтримую Україну, бо розумію, яку трагедію ви переживаєте», – відзначив відвідувач фестивалю Азіф Ахмед.

Посол України у США Олександр Моцик вважає, що подібні заходи є дуже важливими, не лише з точки зору культурної спадщини, але й політичної – важливо розповісти широкому загалу про події в Україні.

«Це такий острівець України на землі Вашингтону, Вірджинії та Меріленду. Перш за все, це можоивість для американців побачити хто такі українці, яка в них культура, яка в них мова, які в них традиції. І, повірте, що з великою шаною, з великою любов'ю тут є американці, і їх багато. Ну, і по-друге, це можливість від самих українців зрозуміти, що дієтьсяв Україні, що в нас там відбувається, які причини того, що у нас є війна на Сході», – заявив посол України в США Олександр Моцик.

12-й український фестиваль триватиме два дні. Організатори та відвідувачі шкодують, що гіркого присмаку цій події надає ситуація в Україні, але вони сподіваються на краще.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG