Доступність посилання

ТОП новини

Путін і Меркель обговорили ситуацію в Україні


Канцлер Німеччини Ангела Мекрель (Л) та президент Росії Володимир Путін (П)

Президент Росії Володимир Путін та канцлер Німеччини Ангела Мекрель у телефонній розмові обговорили ситуацію в Україні. За повідомленням речника уряду Німеччини, Меркель сказала Путіну, що відведення російських військ з території України і укріплення кордонів є ключовим у вирішенні конфлікту на Донбасі.

Ангела Меркель привітала компроміс у питаннях торгівлі, досягнутий між Україно, Росією та ЄС у п’ятницю. Вона закликала продовжити переговори, включаючи вирішення газової суперечки між Києвом та Москвою.

За повідомленням же Кремля, «лідери дали позитивну оцінку досягнутим на міністерській зустрічі Росія-ЄС-Україна в Брюсселі 12 вересня домовленостям з відстрочення імплементації Угоди про асоціацію між Євросоюзом і Україною до 1 січня 2016 року».

Також, як повідомляє російська сторона, Володимир Путін і Ангела Меркель наголосили «на необхідності подальшої спільної роботи з уточнення практичних деталей згаданих домовленостей».

У п’ятницю у Брюсселі відбулася зустріч єврокомісара з торгівлі Карела Де Гюхта, міністра закордонних справ України Павла Клімкіна та міністра економічного розвитку Росії Олексія Улюкаєва. Сторони домовилися до кінця 2015 року відкласти тимчасове застосування частини про зону вільної торгівлі Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, яке б стосувалося обох сторін. Політичної частини Угоди про асоціацію це рішення не стосується. Натомість ЄС вирішив продовжити термін дії односторонніх торговельних преференцій для України до кінця 2015 року.

Ці домовленості також передбачають, що Україна і Росія продовжать режим преференцій у рамках зони вільної торгівлі СНД.

Раніше Москва заявляла, що у разі двостороннього запровадження угоди про зону вільної торгівлі між Україною і ЄС європейські товари зможуть потрапляти на російський ринок, і погрожувала запровадити тарифи на імпорт українських товарів.

16 вересня Київ і Євросоюз мають одночасно ратифікувати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

XS
SM
MD
LG