Доступність посилання

ТОП новини

Дату газової зустрічі ЄС-Україна-Росія ще не погодили – Коболєв


Остаточну дату тристоронньої газової зустрічі у форматі Україна-Росія-ЄС ще не погодили усі сторони. Про це повідомив голова правління НАК «Нафтогаз»» Андрій Коболєв в ефірі Першого національного каналу.

За його словами, запропонована російською стороною дата 22 вересня не дуже зручна представникам ЄС. «Не виключено, що тристоронню зустріч буде перенесено на пізніший термін», – зазначив Коболєв.

У вівторок міністр енергетики Росії Олександра Новака повідомив, що тристороння зустріч у форматі Росія-ЄС-Україна щодо газу відбудеться не раніше 22 вересня.

15 вересня офіційний представник Єврокомісії Марлене Гольцнер повідомила, що тристороння зустріч Євросоюзу, України і Росії з вирішення спірних газових питань 20 вересня у Берліні не відбудеться. За її словами, запропонована дата не влаштувала російську сторону.

Раніше в Єврокомісії заявили, що зустріч із газових питань представників Євросоюзу, України і Росії відбудеться 20 вересня у Берліні.

Перед цим головний радник голови правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко заявляв, що тристоронні переговори можуть відбутися у Відні 16 вересня.

Росія встановила для України одну з найвищих цін на газ – майже 500 доларів за тисячу кубометрів. Дорожче газ купує лише Франція, яка платить 550 доларів за тисячу кубометрів.

«Газпром» з 16 червня 2014 року перевів Україну на передоплату постачання російського газу, зменшивши подачу палива для українських споживачів до нуля.

НАК «Нафтогаз України» подав позов щодо ціни газу на російську компанію «Газпром» до арбітражного суду у Стокгольмі.

XS
SM
MD
LG