Доступність посилання

ТОП новини

США привітали ратифікацію парламентами України та ЄС Угоди про асоціацію


Марі Гарф
Марі Гарф

Сполучені Штати привітали ратифікацію парламентами України та ЄС Угоди про асоціацію.

США також привітали надання східним областям особливого статусу. За словами заступниці речниці Державного департменту Марі Гарф, усі сьогоднішні рішення українського парламенту відповідають політиці, задекларованій президентом Петром Порошенком.

«Ми вітаємо народ України з історичною подією – одночасною ратифікацією українським та європейським парламентами Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом. Ратифікуючи цю Угоду перед лицем великих проблем, лідери України виконали волю українського народу, який продемонстрував свою підтримку подальшій інтеграції з Європою минулої зими і своїми голосами 25 травня на президентських виборах», – йдеться у заяві речниці Держдепу.

Марі Гарф також заявила, що США вітають прийняття Верховною Ради України законів про амністію і надання особливого статусу певним районам Донецької та Луганської областей. Це, зазначила вона, були два важливі зобов'язання України, взяті на себе 5 вересня в Мінській угоді про припинення вогню. Ці нові закони підкреслюють подальшу відданість українського уряду справі мирного вирішення конфлікту на сході України.

«Ми закликаємо Росію і сепаратистів, яких вона підтримує, до взаємних дій і негайно почати повне втілення в життя 12 пунктів Мінської угоди про припинення вогню. Росія мусить припинити свою незаконну військову інтервенцію в Україну, вивести всі військові сили і засоби з території України і від її кордону, припинити підтримку сепаратистських сил у Східній Україні і погодитися на створення ефективного механізму для забезпечення безпеки та моніторингу українсько-російського кордону.

Шлях відкритий для встановлення миру, але тепер це обов’язок Росії і сепаратистів, яких вона підтримує, виконувати свої зобов'язання про припинення вогню і поважати суверенітет України і її територіальну цілісність», – йдеться у заяві речниці Державного департаменту США Марі Гарф.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG