Доступність посилання

ТОП новини

Озброєні російські силовики знову обшукують будинки кримських татар


В анексованому Криму тривають обшуки в будинках кримських татар. Зокрема, рано вранці 17 вересня в село Кольчугіно під Сімферополем приїхали поліцейські машини з озброєними людьми, які почали обшукувати будинки представників кримськотатарського народу. Про це кореспонденту проекту Радіо Свобода «Крим.Реалії», який перебуває на місці події, повідомили жителі села.

За їхньою інформацією, обшук провели в чотирьох будинках в рамках кримінальної справи щодо подій 3 травня, коли кримські татари зустрічали на адміністративному кордоні в Армянську свого національного лідера Мустафу Джемілєва. Ще однією причиною обшуку в одному з будинків став побутовий конфлікт, що стався кілька місяців тому.

Приїхали в село шість поліцейських машин і одна «ГАЗель» з автоматниками, обшуки в будинках проходили 2-3 години, шукали зброю, наркотики і заборонену в Російській Федерації ісламську літературу.

Як розповідають жителі, в будинках нічого не знайшли. Проте правоохоронці забрали з собою чотирьох людей, по одній із кожного будинку, де проводили обшук.

За словами очевидців, перевіряли речі, а також те, що вирощується в теплицях. При цьому, знайшовши в одній з книжок гривні, поцікавилися у господарів, чому в будинку українська валюта, коли Крим вже в рублевій зоні. Після обшуку, як розповідають сусіди, в одної дівчини стався серцевий напад. Одного з членів її сім’ї забрали в райвідділ через те, що він проходить свідком у побутовому конфлікті. Його підозрюють у тому, що під впливом екстремістської літератури він міг брати участь у цьому конфлікті.

Силовики вже залишили село, місцеві жителі кажуть, що обурені такими діями.

Вранці 16 вересня з обшуком прийшли в квартиру члена Меджлісу кримськотатарського народу Ескендера Барієва, в якого вилучили комп’ютерну техніку. Ще один обшук пройшов у будинку голови Білогірського регіонального Меджлісу Мустафи Асаба.

Після цього будівлю Меджлісу кримськотатарського народу в Сімферополі оточили автоматники, а всередині також почали проводити обшук.

У «МВС» і «Слідчому комітеті» Криму від коментарів відмовилися.

Представники Меджлісу розцінюють те, що відбувається, як «залякування соціально активних людей, як елемент психологічного впливу».

XS
SM
MD
LG