Доступність посилання

ТОП новини

Держдума Росії розгляне обмеження частки іноземців у ЗМІ


Держдума Росії 23 вересня розгляне в першому читанні законопроект, що обмежує із 50 до 20 відсотків участь іноземного капіталу в російських ЗМІ.

Цю дату сьогодні затвердили на засіданні ради нижньої палати парламенту. Як заявив спікер Держдуми Сергій Наришкін, мета законодавчої ініціативи – «захистити національний суверенітет».

Ініціаторами законопроекту виступили представники трьох парламентських фракцій – КПРФ, ЛДПР і «Справедливої Росії». У керівництві «Єдиної Росії» заявили, що ініціативу підтримують.

Згідно з поправками, володіти 20% і більше статутного капіталу засновника будь-якого російського ЗМІ не може іноземна держава, міжнародна організація, іноземний громадянин чи юридична особа, російська юрособа з іноземною участю, росіянин з громадянством іншої країни. Забороняється і непряме володіння. Якщо ці норми не будуть дотримані на 1 січня 2017 року, діяльність ЗМІ призупиняється.

За підрахунками газети «Ведомости», в разі ухвалення поправок заборона торкнеться більше ніж половини російських ЗМІ.

Це вже не перша спроба обмежити іноземців у російських ЗМІ. Минулого року російський депутат Євген Федоров пропонував прирівняти ЗМІ із закордонним фінансуванням до іноземних агентів, але тоді ці поправки не були розглянуті Держдумою.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG