Доступність посилання

ТОП новини

У Мінську розпочалося засідання тристоронньої контактної групи


Экс-президент Украины Леонид Кучма

У Мінську о 19 годині розпочалося чергове засідання тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на сході України.

Екс-президент України Леонід Кучма, який прибув на засідання, повідомив журналістам, що необхідно домовитися про реалізацію угоди про припинення вогню.

На питання, чи з’являться представники ОБСЄ на українсько-російському кордоні, щоб не було проникнення бойовиків на територію України, Кучма сказав, що «ми тиснемо і працюємо, щоб ОБСЄ реально у цьому брала участь».

На запитання кореспондента Радіо Свобода, хто платитиме за відновлення Донбасу – Росія чи Україна, Кучма сказав: «Домовимося».

На питання кореспондента Life News, що робитиме українська сторона, якщо угруповання «ДНР» і «ЛНР» не хочуть бути в складі України, Кучма відповів: «Їдьте на Кавказ і там ставте ці питання».

На зустріч слідом за Леонідом Кучмою приїхали представники угруповань «ЛНД» і «ДНР» Олексій Карякін, Ігор Плотницький, Олександр Захарченко та Андрій Пургін.

Раніше прибули представник ОБСЄ Гайді Тальявіні і посол Росії в Україні Михайло Зурабов.

5 вересня в Мінську контактна група підписала протокол про мирне врегулювання на сході України. Протокол має 12 пунктів і передбачає, зокрема, негайне припинення бойових дій, обмін заручниками й затриманими, забезпечення гуманітарної допомоги, моніторинг становища на кордоні.

Проте, як заявляли у РНБО, це перемир’я неодноразово порушувалося. Є жертви серед військових і цивільного населення.

XS
SM
MD
LG