Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 11:09

Дезінформація ЗМІ Росії: символікою Нацгвардії України є «бандерівський хрест»


Російські ЗМІ взялися за символіку батальйонів Національної гвардії України. Прокремлівські телевізійні канали аналізують хрест ОУН-УПА,який у своїх сюжетах вони називають «бандерівським хрестом».

«Принципи та символи націоналістів звеличуються: у раді Національної безпеки України ухвалили рішення про використання зображення бандерівського хреста як символіки батальйонів Нацгвардії», – заявляє ведучий російського каналу «5 канал».

У сюжеті кажуть: «Бандерівський хрест, а точніше хрест ОУН-УПА – бойова нагорода, що існувала в русі українських націоналістів 40-50-х років 20-го століття.

«Зовні нагадує державні нагороди гітлерівської Німеччини та відзнаки партії Гітлера. Серед нагороджених цим хрестом – чимало ветеранів дивізії СС-«Галичина». Які якраз прославилися не перемогами на полях бою, а кривавими злочинами карателів», – мовиться у сюжеті.

Ще один канал– «Россия-24» озвучив таку ж новину.

«Бандерівський хрест тепер буде використовуватись як символ каральних батальйонів»,– каже ведучий у студії каналу «Россия-24».

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук


На противагу російським каналам, у сюжеті українського каналу «Подробности-ТВ» символіку Національної гвардії представили вірно.

«Національна гвардія України отримала свою символіку. Емблему і прапор напередодні затвердив виконувач обов’язків президента – Олександр Турчинов».

Малюнок емблеми Національної гвардії України
Малюнок емблеми Національної гвардії України

Насправді, символікою національної гвардії України є прямий рівносторонній хрест з розбіжними кінцями крапового кольору, в центрі якого у восьмиграннику темно-зеленого кольору вміщено зображення малого Державного Герба України, саме так написано в указі президента України від 12 травня 2014 року.

Символіку Національної гвардії України для Радіо Свобода прокоментував один із бійців Дмитро Різниченко: «Не бандерівський…звичайний собі совковий радянський хрест, який у нас «поналяпали» на все – і на таможню, і на армію».

Російські канали не посилаються на джерело інформації. А зображення хреста, яке використали у сюжетах, взяте з сайту meshok.ru, на якому «Бандерівський хрест за заслуги УПА» виставлений як лот. Придбати його можна за 15 доларів.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG