Доступність посилання

ТОП новини

Виконання меморандуму про відведення військ і створення буферної зони має початися сьогодні – РНБО


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Виконання умов підписаного вчора у Мінську меморандуму про відведення військ і створення буферної зони на сході має розпочатися вже сьогодні. Про це сьогодні на брифінгу в Києві повідомив заступник керівника Інформаційно-аналітичного центру РНБО Володимир Польовий, відповідаючи на запитання журналістів.

«Відповідно до тексту меморандуму, створення так званої 15-кілометрової буферної зони кожна зі сторін має почати з сьогоднішнього дня. Дотримання виконання умов меморандуму буде контролювати ОБСЄ, яка є третьою стороною», – сказав Польовий.
5 вересня в Мінську на зустрічі Тристоронньої контактної групи було підписано попередній протокол до угоди про припинення вогню на Донбасі.

Пізніше того ж дня президент України Петро Порошенко віддав наказ начальникові Генерального штабу Збройних сил припинити вогонь у зоні АТО з 18.00. Проте бойовики і російська армія порушують перемир`я.19 вересня, у Мінську учасники Тристоронньої контактної групи узгодили 9 параметрів перемир`я на Донбасі, серед яких припинення застосування зброї, зупинення підрозділів і військових формувань сторін на лінії зіткнення, протягом доби з моменту ухвалення цього меморандуму відведення засобів ураження калібром більш як 100 міліметрів від лінії зіткнення на відстані не менш як 15 кілометрів з кожного боку, зокрема з населених пунктів, що дає можливість створити зону припинення застосування зброї шириною не менш як 30 кілометрів — зони безпеки.

XS
SM
MD
LG