Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 04:45

ЗМІ Росії обурені патріотичним вихованням у школах України


День Знань у Слов'янську, 1 вересня 2014 року

Російські канали розповідають про додаткові уроки патріотичного виховання в дусі нацистської ідеології у школах України. «Українських школярів вчать знати ворога в обличчя» – із таким заголовком вийшов пропагандистський сюжет російського телеканалу «5 канал».

У самому ж сюжеті суперечать його назві: «Про те, хто саме нападає на єдину Україну, дітям, поки не повідомляють».

Журналісти розповідають про так званий «урок патріотизму», на який, буцімто вже скаржаться підлітки.

«Підлітки нову ініціативу сприйняли в штики. Зайві уроки за участю оскаженілих націоналістів здатні викликати хіба що відторгнення. Краще б годинни іноземних мов збільшили, нарікають прагматичні старшокласники», – йдеться в сюжеті.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

Чи будуть «зайві уроки»?

Виявляється, про окремий предмет з патріотичного виховання мова не йде. Заступник міністра освіти і науки України Павло Полянський у коментарі для Радіо Свобода розповів: «Мова не йде про запровадження до розкладу учням окремого ще предмету «уроку патріотичного виховання». Ми так розуміємо, що патріотичне виховання має відбуватися повсякчас. Міністерство спеціально зробило такий припис: що міністерство не потребує зворотного звітування, скільки таких уроків проведено, зазвичай, щоб це не було сформалізовано».

За його словами, цьогоріч це було сприйнято вкрай позитивно і в більшості шкіл проведено неформально. Патріотичний дух і патріотичне виховання, на думку посадовця, спричинені подіями на Майдані і ситуацією в країні внаслідок російської агресії.

Добровільно, без «очиновлення»

Павло Полянський наголошує, що все має відбуватися дуже природно: «Для міністерства – найбільша турбота не допустити «очиновлення» цих речей, їх формалізації і бюрократизації, тому жодних зворотних звітів жодної інформації, жодних цифр, змагань хто більше провів таких уроків».

Прикладом підтриманої добровільно ініціативи заступник міністра називає таке: «Батьки замість того, щоб витрачати гроші на традиційні першовересневі букети, якщо буде їхня ласка, вони добровільно передали гроші пораненим воякам на Сході».

У сюжеті російського каналу кажуть: «Діти від політики поки занадто далекі. Не порядок, вирішила київська влада і запропонували перекроїти систему патріотичного виховання. Зібрали цілу конференцію».

Проте слід нагадати, що конференції з питань патріотичного виховання проходили і за часів старої влади. Наприклад: Всеукраїнська конференція «Актуальні проблеми патріотичного виховання молоді в сучасних умовах 2012 року.

Далі у відеоряді сюжет демонструє школярів на мітингу 2013 року, із начиткою: «В Україні навіть з’явився молодіжний добровольчий батальйон «Сокіл». І нічого дивного в тому, що діти погрожують повісити росіян, немає.»

Сумнозвісний фейк про дитячий батальйон «Сокіл» вже згадувався раніше. Тоді в сюжеті було сказано, що в Україні відправляють на війну дітей від 2 до 8 років.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG