Доступність посилання

ТОП новини

МЗС України вручило ноту протесту російському консулу через ситуацію з Савченко


Надія Савченко

Міністерство закордонних справ вручило консулові посольства Росії ноту протесту проти примусового направлення українського офіцера Надії Савченко на психіатричну експертизу в Москву. Про це йдеться в повідомленні прес-служби МЗС.

Українське зовнішньополітичне відомство нагадує, що Савченко за безпідставними обвинуваченнями утримують під вартою у Росії, і 22 вересня її етапували із СІЗО Воронежа до Москви для примусової психіатричної експертизи.

«При цьому офіційної інформації про переведення громадянки України до Москви і місце її подальшого утримання під вартою не було надано ні посольству України в Росії, ні захисту Савченко», – наголошують у МЗС.

Представнику посольства Росії в Україні також заявили про вимогу української сторони негайно допустити українського консула до Савченко.

«Українська сторона також наполягає на виконанні раніше заявлених вимог щодо звільнення і повернення до України Надії Савченко та інших політичних в’язнів – громадян України, яких незаконно утримують у Росії, зокрема Олега Сенцова», – наголошують у МЗС України.

Раніше сьогодні адвокати Савченко заявили, що її вивезли з Воронезького СІЗО у невідомому напрямку. Після цього російські слідчі заявили, що українська льотчиця, яку утримують під арештом у Росії, пройде психіатричну експертизу у Москві.

Речник Слідчого комітету Росії Володимир Маркін заявив, що проведення експертизи є «звичною процедурою», відповідно до російського законодавства, у випадках скоєння «серйозних злочинів».

Минулого місяця захист Савченко заявляв, що їхня клієнтка виступила проти психіатричного огляду.

XS
SM
MD
LG