Доступність посилання

ТОП новини

В Італії арештували майно сина Азарова на суму майже 3 мільйони євро


Олексій Азаров

Рим – В Італії наклали арешт на нерухомість Олексія Азарова, сина колишнього прем’єр-міністра України Миколи Азарова. Операцію з вилучення майна податкова поліція Італії здійснила ще у квітні, але про це повідомили нині у зв’язку з арештом нерухомості російського магната Аркадія Ротенберґа, котрого вважають близьким до президента Росії Володимира Путіна. Заходи щодо Азарова і Ротенберга здійснили у відповідності до санкцій ЄС стосовно кризи в Україні, мовиться у повідомленні податкової поліції.

Серед італійської нерухомості Олексія Азарова під арештом опинилися дві розкішні вілли і прилеглі до них земельні ділянки на острові Сардинія в районі елітного Смарагдового берега.

Також заморожені активи фірми, зареєстрованої у Мілані, власником якої, за даними італійської влади, був Олексій Азаров. Він розпоряджався економічними ресурсами в Італії через посередництво своєї австрійської компанії GARDA HANDELS-UND BETEILIGUNGS GMBH. А ця у свою чергу через італійську фірму «Agosto 2012 srl» контролювала нерухомість та потік фінансів в Італії.

Італійські податківці у розмові з Радіо Свобода не дали чіткої відповіді, чи на півострові арештоване усе майно Азарова-молодшого. Уточнили лише, що вони діяли у рамках перших санкцій ЄС щодо колишніх українських урядовців, а мотивація така: Олексій Азаров належить до фігурантів кримінальної справи в Україні щодо розкрадання державних коштів та їхнього нелегального вивезення за межі України.

Великі збитки

Загалом в Олексія Азарова заморозили майно та активи в Італії на суму 2 мільйони 800 тисяч євро, повідомили Радіо Свобода джерела у Фінансовій гвардії. Це підрозділ поліції у підпорядкуванні Міністерства економіки та фінансів Італії (аналог податкової поліції в Україні).

За останні десять років з України лише на Кіпр вивезли приблизно 200 мільярдів доларів
Зіновій Свереда

«Це дуже довгий ланцюг, який нелегко відстежити. Сказати, скільки нерухомості має Азаров в Італії – це дуже важко. А щодо суми його майна, то це слід перевірити, скільки первинно з України грошей було вивезено, які майже всі йшли на Кіпр. Щороку на Кіпр українські політики переказували близько 20 мільярдів доларів. Так, за останні десять років з України лише на Кіпр вивезли приблизно 200 мільярдів доларів. Тож, нам краще перевіряти в Україні, скільки грошей було вкрадено», – коментує для Радіо Свобода Зіновій Свереда, професор соціальної економіки папського Григоріанського університету.

Експерт зауважує, що при міжнародних корупційних схемах сума збитків певній державі, йдеться про Україну, є набагато більшою, аніж конфіскація нерухомості чи фінансових активів олігархів за кордоном. Але у боротьбі з розкраданням державних коштів багато залежить від самої країни, звідки нелегально переправляють капітал.

«Як тільки Україна сама почала мати санкції проти олігархів, відразу змінилася ситуація і на міжнародному рівні. З одного боку західним державам вигідно, коли іноземці купують у них нерухомість або ведуть якийсь бізнес. Але з іншого боку їм також вигідно, коли щось викуплено, вкладені гроші і потім арештовано, тобто це подвійний дохід», – пояснює Зіновій Свереда, дослідник міжнародних корупційних схем.

Крок Москви у відповідь?

Інформація про арешт майна сина Миколи Азарова пройшла майже непоміченою в Італії. Більшого резонансу набула новина про конфіскацію нерухомості російського бізнесмена Аркадія Ротенберґа. У рамках останніх антиросійських санкцій у нього вилучили кілька маєтків на Сардинії, чотиризірковий готель у Римі – усе майно на суму 30 мільйонів євро.

Італійська преса пише про ускладнення міжнародної ситуації, оскільки тепер Кремль готовий запровадити відповідні санкції проти європейських підприємців у Росії. Та деякі аналітики скептично оцінюють наміри Москви, оскільки великі італійські компанії, які працюють у Росії, перебувають під протекцією екс-прем’єра Сильвіо Берлусконі. А президент Володимир Путін не наважиться псувати стосунки з італійським другом, вважають експерти.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG