Доступність посилання

ТОП новини
22 Липень 2018, Київ 07:01

Едвард Сноуден отримав «альтернативного Нобеля»


Колишній співробітник американських спецслужб Едвард Сноуден

Колишній співробітник американських спецслужб Едвард Сноуден, який втік зі США, був названий одним із переможців шведської нагороди з прав людини, яку називають «альтернативним Нобелем».

У заяві The Right Livelihood Award Foundation йдеться, що Сноудена нагородили за «виявлення безпрецедентних масштабів державного нагляду за порушенням основних демократичних процесів і конституційних прав».

Сноуден розділив нагороду з Аланом Расбрідґером, редактором британської газети Guardian, яка опублікувала низку матеріалів, що базувалося на інформації Едварда Сноудена.

Сноуден і Расбрідґер були оголошені почесними переможцями, що означає, що вони не отримають гроші.

Грошову ж винагороду у сумі 210 тисяч доларів розділять між собою пакистанська захисниця прав людини Астма Джахандір, представники Азійської комісії з захисту прав людини Базіл Фернандо та американський еколог Білл Маккіббен.

Едвард Сноуден отримав тимчасовий притулок у Росії 1 серпня. До цього він півтора місяця провів у транзитній зоні аеропорту «Шереметьєво», куди прибув з Гонконгу. США вимагають його видачі за звинуваченням у розголошенні державної таємниці.

XS
SM
MD
LG