Доступність посилання

ТОП новини

Влада Узбекистану піддає інакодумців тортурам – Human Rights Watch


В Узбекистані влада за політично-вмотивованим звинуваченнями запроторює громадян за ґрати, де людей піддають тортурам і тримають у жахливих умовах Про це йдеться в оприлюдненій сьогодні доповіді міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch.

Ця доповідь ґрунтується на судових документах і розлогих інтерв’ю, в тому числі і з нещодавно звільненими в’язнями. Серед згаданих ними тортур – побиття, ураження електричним струмом, задушення, загрози зґвалтування і сексуальне приниження.

Правозахисник Абдурасул Худойназаров, який помер від раку незабаром після звільнення навесні цього року, сказав, що його прохання про медичну допомогу були неодноразово відкинуті.

«Ці нові дані означають, що Ташкент більше не може робити вигляд, що політично вмотивованого переслідування в Узбекистані не існує», – сказав співробітник Human Rights Watch у країнах Центральної Азії Стів Свердлов.

Відзначивши, що кримінальні звинувачення часто фальсифікуються, а терміни ув’язнення збільшуються довільно, правозахисники закликали владу Узбекистану негайно звільнити всіх, хто перебуває за ґратами за політичними мотивами.

XS
SM
MD
LG