Доступність посилання

ТОП новини

Яценюк: знаючи, що у Росії в голові, ставлюсь дуже скептично до мирних переговорів


Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк

В рамках Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку прем’єр-мінстр України Арсеній Яценюк обговорив з генеральним секретарем Організації Пан гі Муном політичні та дипломатичні кроки для встановлення на Східній Україні тривалого миру. Генсек ООН висловив повну підтримку українському народу. В кулуарах Генасамблеї український прем’єр висловив «Голосу Америки» важливі тези вирішення ситуації на сході України.

«Рада Безпеки прийняла рішення про посилення безпеки і боротьбу з тероризмом. Мотивацією цього рішення в першу чергу був радикальний ісламізм…Але так само це стосується тих терористів, яких підтримує, яких фінансує Росія, які захопили частину Донецької і Луганської областей. Відповідні уряди, в тому числі і Росія, яка проголосувала за прийняття цієї резолюції, зобов’язані зупинити фінансування і зупинити потік терористів у відповідні країни. Російська Федерація була змушена проголосувати за боротьбу з тероризмом і ми розглядаємо прийняття цієї резолюції як зобов’язання Росії зупинити підтримку терористів, які спонсоруються Російською Федерацією на території України», – сказав Арсеній Яценюк.

За словами Арсенія Яценюка, Україна має звучати одним голос на міжнародній арені і поширювати ті критерії, які приведуть до тривалого миру на сході України.

«Росія повинна забратися геть з своїми військами, агентурою, танками, артилерією та військовою амуніцією – це перша передумова. Друге: ми зобов’язані відновити контроль над українсько-російською частиною кордону. Це пряме зобов’язання Росії. Третє: Росія повинна виконати резолюцію ООН і перестати підтримувати терористів на території України. І четверте – тоді ми можемо перейти до якихось мирних переговорів. Я є дуже скептичний з приводу успішності мирних переговорів, знаючи що в Росії у голові. Але для України потрібен мир.

Прем’єр-міністр України провів ряд зустрічей з економістами і фінансистами під час Генасамблеї, переконуючи їх вкладати гроші в Україну, хоча сам визнає, що це дуже непросте завдання в теперішніх умовах.

«Треба усвідомлювати яка ментальність у кожного інвестора. Вони вмикають CNN, BBC чи CBS і дивляться про те, що режим припинення вогню, який був підписаний – порушується, дивляться про те, що російські терористи і російські танки їздять територією України і вони відразу роблять для себе висновки, що Україна поки що не найкраща зона для інвестування. Тому зараз ми отримуємо фінансову допомогу винятково від Світового банку, МФВ і Європейського союзу. Приватні інвестори не готові йти в країну, яка частково окупована Російською Федерацією. І Росія це знає, і в цьому є також мета Росії – не тільки дестабілізувати політичну ситуацію, не тільки зробити геополітичний виклик всьому світу, але й пити з нас економічну кров», – сказав український прем’єр.

Арсеній Яценюк заявив, що вимагатиме фінансової компенсації від Росії за ті злочини, які вона скоїла в Україні та у Криму зокрема.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG