Доступність посилання

ТОП новини

Бойові дії на Сході відновляться протягом кількох місяців – військовий експерт


Ескалація конфлікту на сході України може відбутися у найближчі два місяці. Поштовхом для відновлення боїв може стати бажання Росії зірвати вибори в Україні, або будь-які кроки уряду з придушення проросійських сепаратистів на Донбасі. Такі думки висловили американські експерти під час конференції «Шлях України до зрілої державності».

«У даний момент ми наголошуємо на тому, щоби використати перемир’я для врегулювання ситуації. Ми бачимо певні позитивні знаки від Росії, саме тому треба використовувати момент», – сказав начальник регіонального підрозділу Державного департаменту США з питань України, Молдови і Білорусі Олександр Касаноф.

Військові експерти переконані, що час «перемир’я» треба використовувати для кращої підготовки армії, закупівлі зброї і мобілізації.

«Я думаю, що ескалація може відбутись на Донбасі і, можливо, деінде у Південно-східній Україні. Обом – і Україні, і Росії зараз вигідне тимчасове перемир’я або певне стримування військових дій, але я думаю, що станеться вибух, адже Україна не буде миритися із замороженим конфліктом на своїй території, а Росія не потерпить видворення, підтримуваних і засланих нею сепаратистів. Думаю, ескалація станеться у найближчі кілька місяців», –наголосив експерт Центру стратегічних і міжнародних досліджень Януш Бугайські.

Аріел Коен, директор Центру енергетики, природних ресурсів і геополітики Інституту аналізу глобальної безпеки каже:

«Безумовно, ескалація можлива. Питання тут лише у тому – хто почне першим. Швидше за все це буде російська сторона. Ми вже бачимо, що Маріуполь знаходиться під великим тиском. Можливо, Росія спробує розширити присутність у Північному Причорномор’ї включно із Херсонською, Миколаївської і Одеською областями».

Аріел Конн також додає:

«Якщо Росія хоче чогось досягти, то вона повинна почати бої до листопада, максимум до кінця жовтня, тому що потім у снігу й багнюці воювати буде дуже тяжко. Але це не значить, що вони не будуть воювати. Є досвід Другої світової і Фінської війни, коли поморозили сотні тисяч людей».

Такі бої Росія може почати в якості тренувань,щоб влаштувати добрий вишкіл своїй армії, вважають експерти, називаючи прикладами таких «плацдармів» Чечню і Грузію.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG