Доступність посилання

ТОП новини

Лавров про окупацію Криму: «Це був абсолютно вільний вибір»


Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров

Агресивний наступ Києва на права населення Криму змусив його зробити вільний вибір на користь свого самовизначення. Про це під час виступу на Ганасамблеї ООН заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

«США і Євросоюз підтримали державний переворот в Україні, стали безоглядно виправдовувати будь-які дії самопроголошеної київської владт, що взяла курс на силове придушення тієї частини українського народу, яка відкинула спроби нав'язати всій країні антиконституційні порядки, хотіла відстояти свої права на рідну мову, культуру, історію. Саме агресивний наступ на ці права змусив населення Криму взяти свою долю у власні руки і зробити вибір на користь самовизначення. Це був абсолютно вільний вибір, що б там не вигадували ті, хто в першу чергу несе провину за внутрішній конфлікт в Україні», – сказав Лавров.

За його словами, українська влада в оцінці ситуації в країні приховує перед світом факти і спотворює дійсність.

«Спроби спотворити істину, приховати факти за голослівними звинуваченнями робилися на всіх етапах української кризи. Нічого не робиться для встановлення та покарання винних у кривавих лютневих подіях на Майдані, в масовій загибелі людей в Одесі, Маріуполі та інших регіонах України. Свідомо применшувались масштаби моторошної гуманітарної катастрофи, викликаної діями українських силовиків на південному сході країни», – сказав Лавров.

Лавров назвав Україну і Росію братніми народами і наголосив в зацікавленості Кремля у відновленні миру на Сході.

«Росія щиро зацікавлена у відновленні миру в сусідній країні, і це повинні добре розуміти всі, хто хоч трохи знайомий з історією найглибших, братських зв'язків між двома народами», – сказав міністр закордонних справ Росії.

За його словами, для врегулювання ситуації Україна має розпочати широкий загальнонаціональний діалог з метою проведення конституційної реформи. «Росія готова і далі активно допомагати просуванню політичного врегулювання, як в рамках Мінського процесу, так і в інших форматах», – сказав Лавров.

Попри те, що міжнародна спільнота не визнає Крим частиною Росії і володіє численними фактами прямого військового втручання російських військових і найманців на східну територію України, Кремль продовжує наполягати на тому, що всі його дії спрямовані на забезпечення свобод громадян сусідньої країни, передусім прав російськомовного населення.

XS
SM
MD
LG