Доступність посилання

ТОП новини

Зараз наше завдання визволити максимальну кількість полонених – радник міністра


Олександр Данилюк
Олександр Данилюк

Нинішнє перемир’я на сході України радник міністра оборони Олександр Данилюк називає «сумнівним» і наголошує, що в цей момент завданням України є повернути з полону якнайбільше своїх військових. Про це Данилюк сказав в ефірі Радіо Свобода, підкресливши, що це його особиста думка, а не позиція Міністерства оборони.

«Це є основне. Це те, що є дійсно результативним. І друге – це те, що в умовах перебування там регулярних російських військ, в тій кількості в якій вони там перебувають, говорити про продовження наступальної операції сьогодні не доводиться», – сказав радник міністра.

На питання, яка кількість російських військових перебуває на сході України, Олександр Данилюк відповів, що мова йде про тисячі солдат.

«Окрім тисяч бойовиків терористичних бандформувань, ми маємо тисячі російських військовослужбовців. Загальна кількість, і російських військових і проросійських бандформувань, становить від 15 до 25 тисяч», – зазначив Данилюк.

19 вересня у Мінську представники України, Росії, так званих «ДНР» і «ЛНР», а також представник ОБСЄ підписали Меморандум про врегулювання конфлікту на сході України і виконання положень Мінського протоколу від 5 вересня. Він складається з кількох пунктів: припинення наступальних дій та застосування зброї обома сторонами, відведення великокаліберної зброї на відстань не менше 15 кілометрів, заборона на встановлення мін, заборона на польоти бойової авіації та безпілотників в зоні буферної зони. Останній пункт – виведення всіх іноземних збройних формувань, техніки, бойовиків та найманців з території України.

Але попри підписаний меморандум, обстріли позицій українських військових на Донбасі тривають, заявляють в РНБО.

XS
SM
MD
LG