Доступність посилання

ТОП новини

Екс-прем’єр Норвегії вступає на посаду голови НАТО


Єнс Столтенберґ

Колишній прем’єр-міністр Норвегії Єнс Столтенберґ 1 жовтня вступає на посаду голови НАТО. 55-річний Столтенберґ змінив на цій посаді данця Андерса Фоґа Расмуссена, ставши 13-им генеральним секретарем Північноатлантичного союзу.

Столтенберґ очолив НАТО в момент, коли ця організація готується до виведення основних бойових підрозділів з Афганістану і переживає напруженість у відносинах з Росією у зв’язку з кризою в Україні.

Колишній лідер Норвезької Робочої партії Столтенберґ очолював уряд Норвегії в 2000-2001 і в 2005-2013 роках. Під час його перебування на посаді прем’єра Норвегії збройні сили країни брали участь у складі міжнародної коаліції в Афганістані і в операції із забезпечення безполітної зони над Лівією в 2011 році.

У 2010 році Норвегія і Росія підписали договір про розмежування морських просторів і співпрацю в Баренцовому морі й Північному Льодовитому океані, який поставив крапку в 40-річній суперечці між двома країнами.

Столтенберґ назвав неприйнятною участь російських військовослужбовців у бойових діях в Україні. Москва відкидає звинувачення українського керівництва і низки західних політиків у підтримці бойовиків, а також в участі в бойових діях в Україні російських військ.

XS
SM
MD
LG