Доступність посилання

ТОП новини

«Влада» Криму оголосила вихідний на честь свята Курбан-байрам


Мусульманське свято Курбан-байрам (свято жертвопринесення) оголошене загальним вихідним днем у Криму. У зв’язку з цим 6 жовтня жителі анексованого півострова відпочиватимуть, повідомив «віце-прем’єр» Криму Руслан Бальбек.

Він пояснив, що згідно з «указом», раніше підписаним кримським «прем’єр-міністром» Сергієм Аксьоновим, в зв’язку з тим, що перший день свята Курбан-байрам потрапляє на суботу 4 жовтня, вихідний день перенесений на понеділок 6 жовтня.

При цьому Бальбек заявив, що кримська влада, оголосивши мусульманські свята вихідними днями, тим самим продемонструвала свою повагу до мусульман Криму.

Курбан-байрам – ісламське свято закінчення хаджу, що відзначається через 70 днів після свята Ураза-байрам. Його також називають святом жертвопринесення. До анексії Криму Росією цей день не був вихідним.

Більшість кримських татар виступила проти приєднання півострова до складу Росії і бойкотувала «місцеві вибори» в Криму минулого місяця.

Нинішня кримська «влада» посилила тиск на кримських татар, захопивши будівлю їхнього Меджлісу і обшукавши будинки лідерів їхньої спільноти. Двом лідерам кримських татар – Мустафі Джемілєву і Рефату Чубарову – заборонили в’їзд на півострів.

На території Криму проживає понад 12% кримських татар.

XS
SM
MD
LG