Доступність посилання

ТОП новини

ЗМІ Росії знову лякають нібито торгівлею органами на Донбасі


Російський канал «Звезда» запевняє, що в Україні активно працює ринок чорної трансплантології. При цьому – жодного реального факту. Генпрокурор України називає це вигадками з метою дискредитації української влади.

Із заголовком «На південному заході України щосили працює чорний ринок трансплантології» вийшов сюжет на російському каналі «Звезда». У сюжеті не пояснили, що вони мають на увазі під поняттям «юго-запад» України.

Журналісти кажуть, бойовики на Донбасі часто знаходять спеціальні інструменти і медичні препарати, які зазвичай використовуються в хірургії для розслаблення м’язів при специфічних операціях. На підтвердження цього показують фото, на якому бачимо безліч розкиданих пакунків від медпрепаратів.

А от на інших російських сайтах, цю ж світлину використано для звинувачень Збройних сил України у вживанні наркотичних речовин. З’явилось фото вже давно.

Додають вкінці сюжету і відомий фейк із минулого літа, в якому російські канали заявляли що органами торгує командир батальйону «Донбас» Семен Семенченко разом із колишнім адвокатом Юлії Тимошенко. Цей фейк вже давно спростований Німецьким журналістом Хорстером Клойзером, а також сайтом Stopfake.org.

З офіційною заявою щодо торгівлі органами в Україні виступила координатор проектів ОБСЄ в Україні Мадіна Джарбусинова.

«Буквально минулого тижня у ЗМІ з’явилася інформації про можливу торгівлю органами, але ця інформація вимагає ретельного розслідування та підтвердження», – заявила вона. За словами координатора, ОБСЄ не працює з непідтвердженою інформацією. Те саме вона сказала в ефірі українського каналу «112-Україна», відео з якого продемонстрував російський телеканал «Звезда», проте в іншому контексті.


Спростував таку інформацію і генеральний прокурор України Віталій Ярема: на запитання журналістки каналу «Россия-1» про «масові поховання в Донецькій області, де стояли українські війська, і органи загиблих, що нібито вилучалися для продажу чорним трансплантологам», Ярема відповів: «Таких фактів нема, і не може бути апріорі». Він запевнив, що цю інформацію вигадали російські пропагандисти, щоб дискредитувати українську владу.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:06 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Шеф-редактор «Телекритики» Наталія Лігачова, коментуючи таке висвітлення новин російськими ЗМІ, зазначила: «Найбільш поширено вони кажуть: якісь очевидці подій і все – і це вважається вже достатньо. Ми до цього вже звикли, ми розуміємо, що для будь-якої адекватної людини така інформація не може мати вирішального впливу на її свідомість і на її свідомий вибір, але ми знаємо, що люди і в Україні, на жаль, і в Росії тим більше, вони не володіють технологією медіа грамотності. І безумовно, тому на них така інформація має великий вплив, тим більше, що російські ЗМІ вміють подавати інформацію, акцентуючи якийсь емоціональний бік її, давлять на сльозу, давлять на емоції».

За словами Наталії Лігачової, результатом такої подачі інформації і є суспільна думка громадян Росії, тобто вони піддаються пропаганді. Також, вона стверджує, що російська пропаганда має вплив на свідомість громадян західних країн.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG