Доступність посилання

ТОП новини

Державний департамент США зробив заяву про реалізацію «мінських домовленостей»


Речниця Державного департаменту Джен Сакі
Речниця Державного департаменту Джен Сакі

Сполучені Штати глибоко занепокоєні посиленням насильства на сході України, заявила на брифінгу у Вашингтоні речниця Державного департаменту Джен Сакі.

«Ми надалі глибоко стурбовані посиленням насильства в Східній Україні. Російські військові сили і техніка все ще перебувають в Україні, а українсько-російський кордон, як і раніше, не захищений. З часу досягнення 5 вересня угоди про припинення вогню, внаслідок нападів на українські позиції і міста, в тому числі навколо донецького аеропорту і села Попасна на Луганщині, загинули і були поранені десятки українських військових і цивільних осіб та було знищено важливі об’єкти інфраструктури. Ми закликаємо Росію і сепаратистів, яких вона підтримує, негайно припинити ці напади».

Американське дипломатичне відомство також заявляє, що Росія повинна надати можливість спостерігачам ОБСЄ проводити моніторинг дотримання режиму припинення вогню.

«Ми також закликаємо Росію вивести всі російські військові сили і техніку з території України. Спостерігачі ОБСЄ перебувають в Україні для спостереження і контролю за припиненням вогню, і готові й далі підтримувати імплементацію Мінського протоколу з 5 вересня та Мінської угоди з 19 вересня. Росія мусить дозволити їм виконувати свою роботу», – сказано в заві Держдепу США, оприлюдненій на сайті американського посольства в Києві.

«Україна продовжує виконувати свої зобов’язання щодо припинення вогню і мирного врегулювання конфлікту в Східній Україні. Зараз настав час для російської влади і сепаратистів негайно повернутися до виконання своїх зобов’язань згідно з Мінською угодою, яку вони підписали»,– наголосила речниця Державного департаменту США Джен Сакі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG