Доступність посилання

ТОП новини

Коломойський про свої паспорти: Конституція не забороняє потрійного громадянства


Ігор Коломойський

Голова Дніпропетровської облдержадміністрації, олігарх Ігор Коломойський зізнався, що має громадянство трьох країн – України, Ізраїлю й Кіпру. Про це він сказав журналісту програми Радіо Свобода «Схеми» Сергію Андрушку.

На запитання, паспорти яких країн у нього є, Коломойський відповів: «Окрім українського? Ізраїльський і кіпрський є».

На уточнення, наскільки це відповідає українському законодавству, Коломойський відповів: «У Конституції написано, що заборонено подвійне громадянство. А потрійне – не заборонено».

Закон України про місцеві державні адміністрації не просто забороняє чиновнику мати декілька паспортів – це пряма підстава для звільнення з посади голови ОДА. Дев’ята стаття закону встановлює, що «повноваження голів місцевих державних адміністрацій припиняються президентом України у разі виявлення факту подвійного громадянства».

Журналіст зустрів голову ОДА біля парламенту, він приїхав до Верховної Ради, де того дня не було сесії, в одній машині з депутатом, членом «Народного фронту» Арсенія Яценюка Андрієм Іванчуком. Депутат Іванчук відмовився коментувати, чому він їздить в одному авто з олігархом. Натомість Ігор Коломойський розповів, що просто підвіз народного депутата: «Він стояв на вулиці й ловив таксі. А я його впізнав і взяв із собою».

XS
SM
MD
LG