Доступність посилання

ТОП новини

Продан: зустріч у форматі Україна-Росія-ЄС по газу відбудеться на наступному тижні


Міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Продан

Тристоронні газові переговори у форматі Україна-Росія-ЄС можуть відбутися через тиждень, повідомив міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Продан.

«Наступного тижня комісія ще планує погоджувати різні пропозиції від російської та української сторін щодо протоколу», – заявив міністр.

За його словами, точна дата і місце для наступної газової зустрічі будуть визначені наступного тижня.

Раніше міністр енергетики Росії Олександр Новак заявив, що дата наступної тристоронньої зустрічі по газу буде визначена після 7 жовтня.

Після тристоронньої зустрічі в Берліні 26 вересня комісар ЄС з енергетики Ґюнтер Еттінґер заявив, що Україна до кінця жовтня має сплатити Росії два мільярди доларів, а до кінця року – ще 1,1 мільярда доларів за раніше спожитий газ.

Якщо Росія до кінця жовтня отримає перший транш і передоплату за ціною 385 доларів за тисячу кубометрів, то поставить Україні п’ять мільярдів кубометрів палива.

Міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Продан заявив тоді, що українські та російські чиновники ще мають обговорити ці домовленості зі своїми урядами. За його словами, домовленостей щодо принципів ціноутворення досягти не вдалося.

XS
SM
MD
LG