Доступність посилання

ТОП новини

Міністр оборони Угорщини: агресія Росії проти України змушує модернізувати військо


Угорські й американські військові після спільних маневрів в Угорщині, фото 2 жовтня 2014 року

Логіка розвитку подій в Україні ставить Угорщину перед необхідністю прискорити модернізацію національних збройних сил, згідно з оборонними планами уряду за 2012 рік, попередньо узгодженими з НАТО, заявив сьогодні міністр оборони Угорщини Чаба Генде.

Міністр визнав, що угорське військо, крім закупівель сучасних винищувачів серії «Ґріпен» шведсько-англійського виробництва та французьких протиповітряних зенітно-ракетних комплексів «Містраль», має на озброєнні переважно радянську техніку зразка 1970–80-х років, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Але, виступаючи в передачі «180 хвилин» «Кошут-радіо», Генде додав, що Угорщина візьме участь у створенні сил швидкого реагування НАТО, про що країни-члени Північноатлантичного союзу у рамках обговорення питань посилення безпеки домовилися на саміті голів держав та урядів держав НАТО 4–5 вересня цього року в Південному Вельсі.

За словами міністра, як перший крок Угорщина готова інвестувати 30 мільярдів форинтів (понад 80 мільйонів доларів) у розвиток базової інфраструктури військового аеродрому в місті Папа з метою прийому більших підрозділів військових НАТО.

Угорська преса пов’язує ці слова Чаби Генде з перебуванням заступника головнокомандувача сил НАТО в Європі Адріяна Бредшо минулого тижня на військових маневрах підрозділів угорської армії в регіоні Веспрем.

Також повідомляють, що частина літаків угорських ВПС на прохання Словенії вилетіла патрулювати повітряний простір цієї країни-члена НАТО. Ще кілька угорських винищувачів, за словами Чаби Генде, незабаром долучаться до тих авіаційних підрозділів країн НАТО, які через численні порушення повітряних кордонів країн Балтії військовими літаками Росії здійснюватимуть патрулювання у небі Латвії, Литви й Естонії.

XS
SM
MD
LG