Доступність посилання

ТОП новини

Україна має терміново організувати офіцерські курси і переозброїтися – американський експерт


Український військовослужбовець

Щоб відновити боєздатність власної армії бодай до весни 2015 року, за час так званого перемир’я, країна має максимально швидко переозброїтися й краще підготувати військових. Таку думку в бліц-інтерв’ю Українській службі «Голосу Америки» висловив президент одного з найстаріших вашингтонських аналітичних центрів – Джеймстаунівського фонду – Ґлен Говард.

«В України на даний момент більше немає армії. Вона втратила все обладнання і дуже багато людей... коли вірити вашому президенту, 65 відсотків військового обладнання втрачено під час воєнних дій у Східній Україні за останні три місяці. 65 відсотків! Так із чим вам тепер воювати, якщо у вас нема військового обладнання? Ви дуже слабкі! Вам потрібно переозброюватися», – каже Ґлен Говард.

Він переконаний зараз і для України, і для Росії перемир’я грає на руку. Однак постійні атаки проросійських бойовиків на аеропорт у Донецьку свідчать про бажання Росії зірвати паузу відведену на мир. Говард каже: основне питання – чи продовжить Україна битися за аеропорт, а ще – чи впорається президент Петро Порошенко із військовою реформою і закупівлею нового озброєння.

За словами експерта, США відкладають тактику надання Україні летального обладнання, тому що намагаються з’ясувати, що ж насправді потрібно Україні. За його оцінками, аби ухвалити це рішення офіційному Вашингтону може знадобитися від восьми місяців до року. Проблема в тому, що Україні озброєння потрібно просто зараз.

«Видача військової допомоги Україні тема дуже суперечлива, – продовжує він. – Вона не буде вирішена дуже швидко. Щодо видачі Україні летального обладнання, думаю це станеться. США зможе бути головним помічником в цьому, але це питання не є питанням поточного моменту, це питання майбутнmого. Щодо нелетального обладнання, то його визначення може бути дуже широким. Наприклад, це можуть бути навіть безпілотники і Україні їх охоче надали б», – резюмує Говард.

До того часу, поки це станеться Україні потрібно позбутися радянських схем управління армією – вважає експерт.

«Ми не бачимо, щоб в Україні якось промотували людей, які служили на Донбасі. Зараз їх попросту ігнорують, залишаючи Україні старий радянський тип керування армією, а це не допомагає. Вкрай важливо використовувати досвід людей, які пройшли крізь бойові дії на Сході. Україна має вже зараз створити офіцерський курс для людей, які там служили, для того, щоб вони могли вчити молодших офіцерів пройденому і передавати досвід», – резюмує Ґлен Говард.

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG