Доступність посилання

28 Травень 2017, Київ 15:48
Новини | Політика

Уряд виділяє 745 мільйонів гривень на виплати, компенсації й пільги учасникам бойових дій


З бюджету України і Резервного фонду планується виділити 745 мільйонів гривень на виплати, компенсації і пільги учасникам бойових дій і ветеранів війни, повідомив голова Державної служби України у справах ветеранів війни й учасників антитерористичної операції Артур Дерев’янко.

За його словами, це орієнтовна сума, яку, серед іншого, витратять на посмертні компенсації родинам загиблих у зоні АТО, компенсації за поранення, пільги на лікування і проїзд у транспорті.

Дерев’янко розповів, що, аби отримати від держави грошову допомогу, слід надати документи, які підтверджують, що людина дійсно брала участь в бойових діях у зоні АТО. Наприклад, для відшкодування за поранення потрібне завірення особи, медичні довідки та підтвердження прикріпленості до конкретного батальйону, що підпорядковується тому чи іншому органу влади.

«Перелік документів включає, по-перше, довідку, що він є учасником бойових дій, від командира підрозділу. Висновок медкомісії звідти (з Донбасу – ред.) , що це поранення характерне: у вигляді вибухова травма, кульова травма. Командир підрозділу надає довідку, що ця людина служила в нього. Якщо це загиблий – знову ж таки довідка про смерть, де написано, від чого загинула людина. Третє – копія паспорта, як мінімум. А також медичний висновок», – розповів він.

Дерев’янко додав, що певні труднощі з присвоєнням статусу учасника бойових дій полягають у тому, що тривалий час велись дискусії, які території вважати зоною бойових дій. Окрім того, бійцям подекуди складно зібрати документи, які би підтверджували їхню участь в АТО.

Державну служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції заснували 10 вересня 2014 року розпорядженням Кабінету міністрів. Організація забезпечує соціальний захист та професійну адаптацію учасників війни.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG